Oczyszczacz powietrza i nawilżacz – obowiązkowe urządzenia każdego mieszkania

Powietrze w naszych wnętrzach wypełnione jest wieloma zanieczyszczeniami. Nawet w najbardziej czystym wnętrzu unoszą się kurz, pyły i alergeny, które bywają niebezpieczne dla naszych dróg oddechowych, a tym samym zdrowia.

Powietrze w naszych wnętrzach wypełnione jest wieloma zanieczyszczeniami. Nawet w najbardziej czystym wnętrzu unoszą się kurz, pyły i alergeny, które bywają niebezpieczne dla naszych dróg oddechowych, a tym samym zdrowia. Oczyszczacze powietrza powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdego mieszkania, domu, biura bądź instytucji publicznych. Dobrym rozwiązaniem są także nawilżacze powietrza, które nie tylko oczyszczają powietrze, ale także zapewniają właściwy poziom jego nawilżenia.

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?

Jakość powietrza w naszych wnętrzach bezpośrednio wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także codzienne samopoczucie. Pomieszczenia w naszym domu wypełnione są kurzem, roztoczami, pyłami, alergenami czy nawet smogiem, który dostać się może do wewnątrz naszego mieszkania podczas wietrzenia wnętrza. Wszelkie zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu są niebezpieczne dla zdrowia wszystkich domowników.

Oczyszczacze powietrza to niezwykle użyteczne urządzenia, bowiem ich obecność w pomieszczeniu znacznie podnosi jakość powietrza. Warto jest się zdecydować na model wzbogacony o pięć filtrów – wstępny, zimnej katalizy, węgla aktywnego, antybakteryjny i HEPA. Filtr wstępny oczyszcza powietrze z większych zanieczyszczeń stałych – np. kurzu, włosów bądź sierści zwierząt. Filtr z węglem aktywnym eliminuje nieprzyjemne zapachy i lotne związki organiczne. Filtr zimnej katalizy ma za zadanie usunąć z powietrza siarkowodór, tlenek węgla, benzen, amoniak, formaldehydy oraz innego typu niebezpieczne substancje, unoszące się w pomieszczeniu. Filtr antybakteryjny usuwa bakterie, wirusy czy pleśń. Filtr HEPA odpowiedzialny jest natomiast za wyeliminowanie najmniejszych zanieczyszczeń, szkodliwych oraz nieprzyjemnych zapachów i związków lotnych.

Nawilżacz powietrza o właściwościach zdrowotnych

Jeżeli pragniemy, aby jakość powietrza w naszych pomieszczeniach była maksymalnie wysoka, zdecydować się możemy na nawilżacze powietrza. Suche powietrze znacznie obniża komfort oraz wygodę korzystania z wnętrz. Nasz organizm odczuwa to przede wszystkim podczas snu, bowiem wówczas suche powietrze negatywnie wpływa na skórę, może być przyczyną kaszlu, jak i w dużym stopniu wysusza śluzówki. Wzbogacenie nawilżacza powietrza w wentylator sprawia, że powietrze jest zasysane, a następnie przepuszczane przez specjalny filtr ewaporacyjny.

Wystarczy odwiedzić internetowy sklep elektroniczny, aby móc w sposób szybki i wygodny porównać interesujące nas modele. Decydując się na zakup konkretnego produktu, znacznie zwiększymy komfort i wygodę korzystania z pomieszczenia.

Posted in DomTagged