Olej z nasion malin – co warto wiedzieć o tym produkcie?

Olej z nasion malin – jakie ma działanie?

Oleje mają szerokie spektrum zastosowań. Można je wykorzystywać zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce oraz w celach leczniczych. Kupując oleje, najlepiej wybierać te nierafinowane, tłoczone na zimno. Wśród różnych olejów, znajduje się również olej z nasion malin. Taki produkt ma działanie łagodzące i nawilżające. Jeżeli chodzi o wykorzystywanie go do celów pielęgnacyjnych, to można go używać bezpośrednio na skórę lub też jako składnik domowych kosmetyków DIY. 

Olej z nasion malin może być stosowany do każdego typu skóry. Zawiera dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, dzięki czemu posiada silne właściwości przeciwutleniające, a co za tym idzie – działa odmładzająco. Dodatkowo, olej ten uelastycznia i ujędrnia skórę. Pestki malin są bogate w witaminy A i E, dzięki czemu skóra staje się rozświetlona i pełna blasku. Warto wiedzieć, że olej z pestek malin ma nie tylko działanie pielęgnacyjne, ale również prozdrowotne. Posiada właściwości przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia oraz wspomaga procesy gojenia. Dodatkowo działa przeciwbakteryjnie. 

Jakie właściwości posiada taki olej?

Umiejętne dobranie oleju do potrzeb i rodzaju skóry pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów. Olej pozyskiwany z nasion malin jest doskonałym źródłem witamin A i E. Produkt taki pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a także nawilża i natłuszcza skórę, chroniąc ją przed nadmierną utratą wody. Olej z nasion malin polecany jest do każdego rodzaju skóry. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że najbardziej spektakularne efekty może on dać w przypadku walki z trądzikiem, ponieważ posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Dużą zaletą oleju z pestek malin jest jego wysoka zawartość antyoksydantów. Dzięki niej produkt posiada silne właściwości przeciwstarzeniowe. Regularne używanie oleju z nasion malin jest w stanie w delikatny sposób rozjaśnić skórę, a dodatkowo, dzięki hamowaniu produkcji melaniny zapobiega powstawaniu przebarwień. Warto również wiedzieć, że olej z nasion malin zawiera naturalne filtry przeciw promieniom UV. Nakładanie oleju, jest więc w stanie ochronić naszą skórę i włosy przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. 

W jaki sposób stosować taki olej? Można go nakładać jako samodzielny produkt, najlepiej na oczyszczoną, lekko wilgotną skórę twarzy. W takim przypadku wystarczy wklepywać lub wmasowywać olej, aż do wchłonięcia. Warto jednak wiedzieć, że olej z pestek malin doskonale sprawdzi się również jako składnik domowych kosmetyków do pielęgnacji twarzy lub włosów.