Onda – nowoczesne leczenie miejscowej otyłości

Gdy metabolizm naszego organizmu zwalnia, powstająca w procesie przemiany materii tkanka tłuszczowa zaczyna odkładać się w nadmiernych ilościach. Często nawet u szczupłych z natury osób występuje tzw. miejscowa otyłość. Z wiekiem osłabieniu ulegają również jędrność i sprężystość skóry, co przyczynia się m.in. do powstawania zmarszczek. Na szczęście istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają skutecznie uporać się z problemami tego typu. Jednym z nich jest Onda Coolwaves.

Czym charakteryzuje się zabieg Onda?

System Onda zaprojektowany przez markę Deka to innowacja w medycynie estetycznej. Wykorzystuje on mikrofale Coolwaves, które mogą być wykorzystane do skutecznego modelowania sylwetki. Pozwala również poprawić kondycję skóry.

W praktyce wykonywany w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy zabieg Onda Coolwaves umożliwia osiągnięcie następujących efektów:

 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • usunięcie cellulitu,
 • wygładzenie nierówności skóry,
 • przywrócenie jędrności i elastyczności skóry,
 • poprawa ukrwienia tkanek,
 • zneutralizowanie zmian skórnych powstałych w wyniku urazu.

Zabieg Onda Coolwaves jest nieinwazyjny, co oznacza, że przebiega bez naruszenia ciągłości naskórka i skóry właściwej. Dzieje się tak, ponieważ emitowane przez urządzenie mikrofale mają ściśle określoną długość. Docierają do tkanki tłuszczowej przezskórnie i bezboleśnie, a następnie rozbijają złogi tłuszczu na mniejsze cząsteczki, pobudzając organizm do ich zmetabolizowania.

Efektem tego procesu jest stopniowe wyszczuplenie danej części ciała i poprawa kondycji skóry. Zmniejszenie objętości tkanek postępuje w ciągu kilku tygodni po opuszczeniu przez pacjenta gabinetu medycyny estetycznej. 

Sama procedura polega na przesuwaniu po ciele pacjenta głowic specjalistycznego urządzenia. Jest ono skalibrowane przez specjalistę z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań danej osoby. 80% energii mikrofalowej emitowanej przez sprzęt medyczny jest przekazywane do tkanki podskórnej. Pozostałe 20% wywołuje powierzchowny efekt termiczny ujawniający się na powierzchni skóry. Nie jest to bolesne ani groźne dla bezpieczeństwa pacjenta. Zabieg Onda Coolwaves przebiega bez konieczności zastosowania znieczulenia.

Procedura nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia trwałych efektów ubocznych, takich jak blizny czy keloidy. Nie wymaga też rekonwalescencji – po jego zakończeniu pacjent może od razu powrócić do swoich codziennych zajęć. Jedyne zastrzeżenie dotyczy konieczności ścisłego przestrzegania zaleceń.

Zabieg Onda – wskazania i przeciwwskazania

Procedurę Onda Coolwaves można przeprowadzić u każdego pacjenta, u którego nie stwierdza się przeciw temu przeciwwskazań. Te ostatnie są wykluczane podczas konsultacji wstępnej, którą obowiązkowo przeprowadza specjalista z zakresu medycyny estetycznej. Tymczasową lub trwałą dyskwalifikację do zabiegu stanowią:

 • ciąża,
 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • choroba nerek lub wątroby,
 • choroba niedokrwienna serca,
 • przebyty zawał serca,
 • stan zapalny skóry w obszarze zabiegowym,
 • żylaki z owrzodzeniem,
 • choroba nowotworowa.

Zabieg Onda nie wymaga wskazań medycznych – motywacją do jego przeprowadzenia może być subiektywne niezadowolenie pacjenta z wyglądu własnej sylwetki. Terapia tego typu jest polecana zwłaszcza osobom, którym zależy na szybkim i utrzymującym się długo efekcie wyszczuplenia i ujędrnienia ciała.

Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie 4-6 sesji zabiegowych, Odstępy czasowe pomiędzy nimi powinny wynosić od 2 do 4 tygodni, w zależności od wskazań lekarza medycyny estetycznej. 

Każdorazowo po zabiegu zalecane jest przyjmowanie ok. 2,5 litra płynów na dobę. W ciągu pierwszych 3 dni od przeprowadzenia procedury należy również unikać przegrzewania organizmu – nadmiernego wysiłku fizycznego, korzystania z sauny, solarium oraz gorących kąpieli. W tym czasie wskazane jest również stosowanie diety ubogotłuszczowej oraz powstrzymanie się od spożywania alkoholu. Zalecenia pozabiegowe obejmują także odpowiednią pielęgnację skóry – stosowanie intensywnie nawilżających balsamy i kremów do ciała z aktywną witaminą C.