Osteopata – w czym może pomóc?

Osteopata to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem wielu chorób natury fizycznej i psychicznej.

Może się do niego zgłosić każdy, kto chciałby się uporać ze swoimi uciążliwymi dolegliwościami innym sposobem niż przy użyciu silnych, potencjalnie uzależniających leków. Umiejętności osteopaty są na tyle uniwersalne, że pomagają w walce z zaburzeniami w obrębie wszystkich układów fizjologicznych organizmu.

Kiedy przydaje się pomoc osteopaty?

Do osteopaty można przyjść z dowolnym problemem, nawet takim, którego przyczyn dotąd nie udało się ustalić innym lekarzom – nie będzie to żadną przeszkodą w leczeniu. Wizyta u takiego specjalisty zalecana jest szczególnie w przypadku zespołów bólowych dotykających aparatu ruchu i narządów wewnętrznych oraz dolegliwości czaszkowo-krzyżowych – to główne obszary specjalizacji lekarzy osteopatów. Osteopatia świetnie radzi sobie między innymi z dyskopatiami, neuralgiami, bólami brzucha i klatki piersiowej, nadwrażliwościami układu pokarmowego, migrenami, nerwicami, bezsennością oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Nieocenioną pomoc stanowi też dla kobiet borykających się ze wstydliwymi przypadłościami uroginekologicznymi związanymi z powikłaniami po ciąży i urazami okołoporodowymi, na przykład obniżeniem narządów rodnych lub dysfunkcjami defekacyjnymi. Wskazaniem do wizyty u osteopaty są również silne bóle menstruacyjne, które wielu ginekologów bagatelizuje, mówiąc swoim pacjentkom, że taka ich uroda i nic nie da się z tym zrobić. Osteopatia udowadnia, że każdemu można pomóc – trzeba tylko chcieć. Takich specjalistów możemy znaleźć na stronie Osteoklinika.pl.

Czy osteopatia może zaszkodzić?

Osteopata to osoba z wykształceniem medycznym, który wie, co robi, dlatego stosowane przez niego techniki terapeutyczne są całkowicie bezpieczne, zwłaszcza, że nie uwzględniają podawania pacjentom leków ani przeprowadzania inwazyjnych zabiegów, ograniczają się wyłącznie do zabiegów manualnych. Z takich zabiegów mogą korzystać wszyscy, nawet dzieci i seniorzy. Choć czasami leczenie osteopatyczne wiąże się z dyskomfortem, a bywa, że i bólem, nigdy nie wyrządza krzywdy pacjentom, wręcz przeciwnie, jego efekty zawsze przynoszą im ogromną ulgę.