Pani lato. Jaki to typ urody? Po czym go poznać?

Pani lato. Jaki to typ urody? Czym się charakteryzuje?

Podział na różne typy urody został dokonany w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, przez kosmetolożkę Carole Jackson. Podział na pory roku odzwierciedla to, co dzieje się w tym czasie w przyrodzie. Lato jest najczęściej spotykanym w Polsce typem urody. Pani lato. Jaki to typ urody? Przede wszystkim niekontrastowy, tylko w miarę jednolity. Lato posiada jasną, czasami naczynkową cerę. Oczy zazwyczaj są przygaszone, niekrystaliczne. Włosy są zwykle jasne, zazwyczaj blond, choć zdarzają się również osoby o typie urody lata, mające włosy jasnobrązowe. 

Lato można podzielić na trzy podtypy: chłodne, jasne i zgaszone. Chłodne jest zdecydowanie najbardziej wyraziste, o stalowych oczach, jasnej skórze i ciemnoblond włosach. Jest to delikatny i chłodny typ urody, któremu nie do twarzy w ciepłych barwach. Przedstawicielką chłodnego lata jest Kate Middleton. Panie, które reprezentują sobą jasne lato, mają skandynawską urodę. Nie ma w niej żadnych kontrastów, włosy, cera i oczy są jasne. Jest to zdecydowanie najdelikatniejszy typ urody, jaki może reprezentować lato. Jasnym latem jest np. Naomi Watts. Z kolei zgaszone lato często posiada ziemistą cerę, mało wyraziste oczy z domieszką szarości oraz włosy w kolorze mysiego blondu. Wśród znanych kobiet, posiadających ten typ urody można wymienić m.in. Jennifer Aniston.

Jakie kolory pasują do lata?

Każdy z podtypów lata wygląda dobrze w nieco innych kolorach. Pani lato. Jaki to typ urody już wiemy. Jaki makijaż oraz strój będzie pasował do pani posiadających urodę lata? Chłodne lato będzie dobrze wyglądało w chłodnych, matowych odcieniach. Powinno jednak zrezygnować z czerni, która je przytłoczy. Doskonale sprawdzą się natomiast róże, fiolety, szmaragdy i pistacje. Jasne lato powinno sięgać po subtelne, jasne pastele. Szarości, mięta, lawenda, stalowy błękit, czy też piaskowa żółć i malinowa czerwień. To wszystko kolory, w których jasne lato będzie się dobrze prezentowało. Zgaszone lato potrzebuje równie zgaszonych odcieni. W makijażu doskonale sprawdzą się przybrudzone róże i fiolety, a także szarości i beże. W garderobie natomiast powinny zagościć stonowane błękity, lawenda, granaty i fiolety. Większość pań o typie urody zgaszonego lata dobrze wygląda również w morskiej zieleni i pudrowym różu. Jeśli twoim typem urody jest którykolwiek z podtypów lata, to zachęcamy do wypróbowania powyższych wskazówek. Jesteśmy pewni, że pomogą ci one dobrać makijaż i ubrania, w których będziesz się czuła atrakcyjna i pewna siebie.