Pani wiosna – typ urody delikatnej i świeżej

Pani wiosna – typ urody, czym się charakteryzuje

Pewnie nie raz spotkałaś się z przypisywaniem typu urody do pór roku. Na podstawie wyglądu możemy więc określić, czy dana osoba jest typem wiosny, lata, jesieni, czy zimy. Każdy z typów urody charakteryzuje się innym odcieniem karnacji, kolorem oczu i włosów. Pani wiosna – typ urody, który kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, delikatnością i dziewczęcością. Czym jednak dokładnie charakteryzuje się ten typ urody i jaki makijaż oraz kolory do niego pasują?

Wydaje ci się, że każda pani wiosna wygląda tak samo? Okazuje się, że ten typ urody można podzielić na podtypy, takie jak czysta wiosna, jasna wiosna i ciepła wiosna. Generalnie można uznać, że każda wiosna jest ciepłym typem urody, o jasnej karnacji, na której często pojawiają się piegi i przebarwienia. Oczy wiosny zazwyczaj są zielone, niebieskie, piwne lub niebiesko-zielone. Włosy najczęściej w odcieniach blondu lub jasnego, ciepłego brązu. Przejdźmy teraz do dokładniejszego opisania każdego z podtypów wiosny. Panie, które są czystymi wiosnami posiadają kontrastowy typ urody, w którym włosy kontrastują z odcieniem skóry, a oczy są wyraźnie zarysowane. Jest to bardzo ciepły typ urody, który posiada np. Emma Watson. 

Jasne wiosny, jak sama nazwa wskazuje, posiadają jasne oczy i włosy. Ich uroda jest delikatna, a odcienie złociste. Przykładem jasnej wiosny jest np. Scarlett Johansson. Z kolei ciepłe wiosny są typem pośrednim. Mają włosy o rudawych lub miodowych refleksach, ich cera jest ciepła, choć nadal jasna, a oczy najczęściej zielone lub piwne. Ciepłą wiosną jest np. Nicole Kidman. 

Jakie kolory pasują do pani wiosny?

Pani wiosna – typ urody, który może sobie pozwolić na wiele. Nasycone odcienie i pastele. W przypadku makijażu ust, warto postawić na nasycone, ciepłe róże, koral lub brzoskwinię. Panie wiosny powinny unikać beży, kolorów nude, czerni i bieli. Oczy warto podkreślić opalizującymi cieniami, a na skórę nakładać kosmetyki dodające świeżości. Dzięki temu panie wiosny będą wyglądały olśniewająco i promiennie. Jeśli chodzi o dodatki, to nic tak pięknie nie podkreśla urody pani wiosny jak złota biżuteria. Warto również mieć na uwadze, że wiosny nie wyglądają dobrze w kontrastowych połączeniach. Nie oznacza to bynajmniej, że panie o tym typie urody powinny rezygnować z wyrazistych kolorów! Wręcz przeciwnie, wyraziste odcienie pięknie podkreślą urodę wiosny. Fuksja, szmaragd, turkus, karmin, pomarańcz – to wszystko kolory, których nie powinno zabraknąć w garderobie wiosny!