Pasemka blond – komu pasuja i jak zrobic ?

Pasemka blond mogą mieć wiele odsłon, a mnogość odcieniu oraz tonów sprawia, że pasują do każdego. Wystarczy prawidłowo dopasować je do typu urody. Poznajcie najpopularniejsze odcienie blondu i sprawdźcie — komu pasują i jak je zrobić?

Pasemka blond — komu pasuja?

Pasemka blond pasują do każdego, przy czym ostateczny efekt zależy od koloru wyjściowego. Jeśli masz ciemne włosy, to uzyskasz bardzo wyrazistą koloryzację. Z kolei na włosach jasnych, blond pasemka nadadzą trójwymiarowego wyglądu i objętości.

Aby uzyskać subtelny efekt, włosy blond wystarczy rozjaśnić o 2-3 tony, przy czym należy pamiętać, że takie włosy wymagają trójwymiarowej koloryzacji, inaczej staną się płaskie i stracą optycznie objętość. Pasemka na włosach blond rozświetlą skórę i nadadzą fryzurze faktury. To idealny wybór dla posiadaczek jasnych tęczówek i delikatnej oprawy oczu, które mogą rozważyć także niesamowicie modne w ostatnim sezonie pasemka front blonde (są to dwa pasemka przy twarzy z dość mocnym rozjaśnieniem). Taka fryzura nadaje świeżości i zdecydowanie odmładza. W tym wypadku spokojnie można postawić na bardzo mocny kontrast lub delikatne rozjaśnienie o maksymalnie 2-3 tony.

Kobietom, które mają ciemne włosy i ciemną oprawę, pasemka blond nadadzą niesamowitego blasku, przy czym warto pamiętać, że jest to dość wyrazista koloryzacja. Dlatego bardzo ważne jest dobranie odcienia, który nie będzie zbyt jasny w stosunku do reszty włosów, i dodatkowo będzie miał ciepłe lub zimne tony. W zeszłym sezonie szczególnie modne były pasemka karmelowe, które pasują do ciepłego typu urody i przepięknie mienią się w słońcu. A jeśli dodamy do tego pasemka w kolorze blond, to uzyskamy trójwymiarową koloryzację, która będzie pięknie komponowała się z letnią opalenizną.

Pasemka blond — jak zrobic?

Pasemka blond najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Jeśli jednak chcesz je wykonać samodzielnie, pamiętaj o kilku ważnych kwestiach:

  • włosy rozjaśniaj o maksymalnie 2-3 tony,
  • nie zaczynaj pasemek przy samej skórze głowy, ale kilka centymetrów poniżej, w przeciwnym wypadku powstanie nieestetyczne odcięcie,
  • pasemka najłatwiej zrobić na spodnich włosach, wtedy też nie będzie widać ich początku,
  • przy nakładaniu rozjaśniacza delikatnie go przeciągnij ku górze palcami i zrób płynne przejście.

Dodaj komentarz