PAT&RUB czyli kosmetyki Kingi Rusin – czy warto ?

PAT&RUB to firma kosmetyczna Kingi Rusin, którą znana dziennikarka prowadzi razem ze swoim partnerem życiowym Markiem Kujawą. Produkty marki można kupić przez internet oraz stacjonarnie w perfumeriach Sephora. Czy warto?

PAT&RUB – historia marki

Kosmetyki PAT&RUB to naturalne produkty tworzone z najlepszej jakości certyfikowanych składników roślinnych lub mineralnych, które przetworzone zostały w jak najmniej możliwy sposób.

Historia marki PAT&RUB sięga końcówki lat dwutysięcznych. To wtedy dziennikarka Kinga Rusin razem z producentką kosmetyków Magdą Hajduk postanowiły założyć markę produkującą ekologiczne kosmetyki pielęgnacyjne. Ich skład miał opierać się na naturalnych składnikach, bez parabenów i pochodnych ropy naftowej. Od początku towarzyszyła im Zuzanna Kalman, technolog odpowiedzialny za komponenty i receptury. Logistyką, dystrybucją i biznesem zajęła się spółka towarzysząca Aromedy, z którą w 2016 roku Rusin obciążyła o stratę ponad 1,1 mln zł, przywłaszczenie sobie domeny patandrub.pl, fanpage’a na FB i samego logotypu. W ostateczności spółka rozstała się z marką PAT&RUB, w zamian wprowadzając na rynek markę NATURATIV.

Kosmetyki PAT&RUB od ponad 12 lat można kupić w perfumeriach Sephora. Ich ceny nie należą do najniższych, przykładowo krem pod oczy na noc kosztuje 150 zł, a ekoampułka o pojemności 30ml – 189 zł.

PAT&RUB – co to za kosmetyki?

Nazwa PAT&RUB oznacza dokładnie: wklepuj i wcieraj, a produkty marki składają się wyłącznie z surowców pochodzenia roślinnego. Nie zawierają barwników, syntetycznych konserwantów, sztucznych zapachów, chemicznych detergentów, surowców ropopochodnych, parabenów, sztucznych barwników, glikolu, silikonów i sztucznych aromatów. Są natomiast bogate w naturalne składniki jak masło shea, awokado, olej babassu i wiele innych składników atestowanych przez organizację Ecocert.

Kosmetyki PAT&RUB mają rewelacyjne konsystencje oraz urzekające aromaty. Dogłębnie pielęgnują skórę, są bezpieczne dla zdrowia i przyjazne dla każdej skóry, nawet tej wrażliwej. Na każdym preparacie wymienione są szczegółowo komponenty, z których zostały wykonane. Opisane są także walory zdrowotne i pielęgnacyjne poszczególnych składników.

Wersje każdego produktu osobiście testuje Kinga Rusin i pod każdym podpisuje się „całym ciałem”. Dziennikarka zachwala, że jej kosmetyki są zdrowe, a ich konsystencje i zastosowania pozwalają w kilka minut odżywić i upiększyć skórę, a także wyciszyć lub pobudzić zmysły. Jak jest naprawdę?

PAT&RUB czyli kosmetyki Kingi Rusin — czy warto ?

Kosmetyki PAT&RUB mają w kosmetycznej blogosferze zarówno dobre jak i złe opinie. Część osób nie widzi ich wyjątkowego działania, a ceny uważa za wygórowane. Są też osoby, które produkty Kingi Rusin cenią za jakość, wydajność i innowacyjne receptury i zdają sobie sprawę, że wysoka cena uzależniona jest od ich doskonałej jakości. Zresztą marka często organizuje wyprzedaże i promocję, dlatego warto wchodzić na stronę patnrub.pl i sprawdzać pojawiające się okazje. Czy zatem warto kupić kosmetyki Kingi Rusin czyli PAT&RUB? Oceńcie sami.