Piżama satynowa – czy mogę w niej spać na co dzień?

Jest miękka, elegancka i doskonale leży na każdej figurze – satyna to materiał szeroko wykorzystywany w branży odzieżowej. Jednym z najczęściej spotykanych satynowych elementów garderoby są piżamy – czy odzież nocna wykonana z tego materiału może być noszona „na co dzień” lub konkretniej „na co noc”? Zapraszamy do lektury!

Satyna – co to za materiał?

Satyna to nazwa atłasu, czyli tkaniny wykonywanej z różnych materiałów – takich jak bawełna, tworzywa sztuczne czy jedwab. Jej cechą charakterystyczną jest gładkość, a także to, że jedna z jej stron jest błyszcząca, a druga matowa. Satyna jest niezwykle przyjemna w dotyku – daje poczucie przyjemnego chłodu i pozwala skórze oddychać, a także dobrze podkreśla kształty. Ze względu na wspomniane właściwości, tkanina ta jest często wykorzystywana do produkcji pościeli, sukienek oraz eleganckiej bielizny nocnej.

Jak często mogę spać w piżamie satynowej?

Koronkowa piżama satynowa to element garderoby nocnej, który zazwyczaj czeka u nas na specjalną okazję – dlatego pewnie wiele z naszych czytelniczek zastanawia się: czy piżamę z tego rodzaju materiału możemy nosić co noc? Zdecydowanie tak! Satyna to materiał przyjemny w dotyku i wygodny w noszeniu.

Nawet jeżeli dana piżama jest wykonana z satyny pochodzącej z tworzyw sztucznych, to ze względu na unikalny splot stosowany przy produkcji tkanin atłasowych, ciało będzie w niej oddychać. W praktyce to, czy będziesz używać piżam satynowych codziennie, zależy wyłącznie od Ciebie. Z perspektywy zdrowotnej nie ma ku temu przeciwwskazań – dlatego sama musisz ocenić, czy wygodniej jest Ci nosić piżamę satynową, czy tę wykonaną z innego rodzaju materiału.

Dwuczęściowa piżama satynowa – spodenki plus bluzka

Ze względu na to, że jak wspomnieliśmy, satynę można nosić nie tylko od przysłowiowego święta, na rynku znajdziesz zarówno koronkowe piżamy satynowe, jak i te o basicowym kroju. Wśród tych drugich jedną z popularniejszych wersji jest piżama składająca się z dwóch elementów – spodenek oraz bluzki na ramiączkach.

Nawet w taki prostej formie, piżama prezentuje się niezwykle ekskluzywnie, jeżeli jesteś fanką przyjemnego chłodu i delikatnego dotyku, to zdecydowanie powinna się ona znaleźć w Twojej szafie!

Satyna plus satyna – co za dużo to nie zdrowo

Czy piżama satynowa i satynowa pościel jest dobrym połączeniem? Okazuje się, że zazwyczaj nie jest. Satyna to materiał z natury śliski i gładki – odpowiedz sobie więc sama, czy mając na sobie satynową piżamę, wygodnie Ci będzie otulać się kołdrą w satynowej poszewce? Oczywiście, odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od indywidualnych upodobań, my jednak sugerujemy połączenie satynowej piżamy z pościelą bawełnianą

Aiiram – szeroki wybór piżam satynowych

W sklepie Aiiram znajdziesz szeroki wybór piżam satynowych w różnych krojach – są to między innymi piżamy eleganckie, piżamy dwuczęściowe oraz satynowe piżamy koronkowe. To jednak nie wszystko – oprócz wspomnianych piżam z satyny, w ofercie Aiiram nie zabrakło także tych wykonanych z innego rodzaju materiałów czy innych elementów garderoby. Aiiram to wyłącznie jakościowe ubrania dostępne w atrakcyjnej cenie – koniecznie sprawdź aktualne promocje na stronie sklepu!