Ponadczasowe swetry oversize i najlepsze stylizacje z nimi

Prawdopodobnie każdy w swojej szafie ma choćby jeden sweter oversize. To najlepsza propozycja, kiedy w chłodniejsze dni chcemy wciąż czuć się modnie, stylowo, ale również wygodnie. Każdy, kto ceni sobie komfort zakocha się w ciepłym, dużym swetrze. Nie jest to ubranie przeznaczone dla jednej grupy społecznej. Swetry oversize widujemy zarówno na blogach modowych, wybiegach jak i ulicach miast czy sklepach. W zależnie od rodzaju i wybranego modelu mogą być dopełnieniem eleganckiej stylówki lub ciepłym wierzchnim odzieniem w chłodne wieczory. Jeśli Twoja przygoda z tą odzieżą dopiero się zaczyna i nie miałaś okazji wcześniej docenić wygody i funkcjonalności luźnych swetrów, to mamy kilka propozycji, z czym można je połączyć.

Co dokładnie oznaczają swetry oversize?

Model oversize to w dosłownym tłomaczeniu za duży. Kojarzy nam się też, słusznie zresztą z odzieżą, której jeden i ten sam rozmiar pasował będzie na wiele typów sylwetek. Nawiązują do stylu baggy, czyli bardzo luźnych ubrań, sprawiających wrażenie za dużych. Nie odnajdziemy tu przylegających rękawów czy dopasowanych w talii materiałów. Zamierzeniem ubrań oversize jest w pewnym sensie zakrywanie sylwetki tak, by ciężko było odgadnąć jej kształty co jest dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy z jakichś powodów chcą ukryć pewne mankamenty swojej figury. 

Jakie zalety mają swetry oversize?

Niebywałą zaletą za dużych swetrów jak i innych ubrań oversize jest to, że zakryją wszelkie nasze kompleksy. Jeśli chcemy ukryć wystające boczki czy oponkę na brzuchu to zdecydowanie taki sweter będzie naszym sprzymierzeńcem. Nie musimy się martwić, że cokolwiek odznaczy się pod jego grubym materiałem. A skoro grubym, to ciepłym. I tu mamy kolejną zaletę dużych swetrów. Ogrzeją nas nawet w najzimniejsze pory roku dzięki swojej obszerności. Nie musimy już martwić się, czy wyglądać dobrze i modnie czy nie  marznąć. 

Z czym łączyć swetry oversize?

Swetry oversize świetnie komponują się ze streetwearowym stylem. W połączeniu z dresami ze ściągaczami i sportowymi butami będziemy wyglądać jak z modowego bloga. Jeśli chcemy uzyskać nieco bardziej elegancki efekt połączmy taki luźny sweter z ołówkową spódniczką i szerokim paskiem. Przód swetra możemy włożyć za ten pasek, by odsłonić więcej stylizacji. Nieco mniej oficjalnie będzie się prezentować to zestawienie ze spódnicą typu tenis skirt. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by łączyć swetry over size nawet z sukienkami. Ba, dobrze dobrany, odpowiednio długi sam może stanowić sukienkę- wystarczy, że w pasie zepniemy go paskiem. O tak klasycznym zestawie jak luźny sweter i klasyczne dżinsy nikomu chyba nie trzeba wspominać.