Projektowanie domów – jak wybrać najlepszego projektanta wnętrz?

Projektowanie wnętrza to często bardzo skomplikowany i złożony proces, który może przerastać niejednego z nas – planowanie przestrzeni, wybór mebli, dodatków i kolorystyki pomieszczenia wymagają bowiem wielu godzin pracy, przemyśleń i researchu.

Projektowanie wnętrza to często bardzo skomplikowany i złożony proces, który może przerastać niejednego z nas – planowanie przestrzeni, wybór mebli, dodatków i kolorystyki pomieszczenia wymagają bowiem wielu godzin pracy, przemyśleń i researchu. W związku z tym wiele osób decyduje się na współpracę z architektem, który posiada fachową wiedzę na temat projektowania wnętrz i doświadczenie w wykonywaniu projektów różnorodnych pomieszczeń. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze projektanta wnętrz? Czy warto zlecić projektowanie domów bądź mieszkań specjaliście? 

Portfolio to podstawa!

Estetyka wnętrz i ogólny gust wnętrzarski to kwestia mocno indywidualna i zależy od wielu czynników. Z tego powodu nie każdy architekt, który wykonuje projektowanie domów Krakówczy w innym mieście, będzie w stanie spełnić wizję każdego klienta. Przy wyborze projektanta do współpracy warto więc dokładnie przejrzeć jego portfolio z poprzednimi realizacjami, by upewnić się, że jest to stylistyka zgodna z naszymi wyobrażeniami i oczekiwaniami. Dobrym pomysłem będzie również, aby przygotować kilka inspiracji z Internetu lub katalogu wnętrzarskiego na pierwszą rozmowę z architektem. Bardzo istotne będzie tutaj także, w jakiej dziedzinie specjalizuje się dany projektant – wykonanie projektu kuchni warto bowiem zlecić architektowi, który oferuje projektowanie kuchni Kraków,w Warszawie czy innym mieście. Dzięki temu można mieć pewność, że wybrany projektant jest wykwalifikowanym specjalistą w danej dziedzinie i stworzy projekt poparty wieloletnim doświadczeniem. 

Doświadczenie i opinie klientów jako najważniejsze wyznaczniki pracy architekta

Projektowanie łazienek Kraków, planowanie przestrzeni biurowej w Warszawie czy wykonanie projektu całego domu na przedmieściach – każde z tych zadań wymaga od architekta nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również praktycznej. Dlatego właśnie do współpracy warto wybierać projektantów wnętrz, którzy mają na swoim koncie znaczną ilość realizacji i mogą pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w projektowaniu różnego rodzaju pomieszczeń. Informacje na temat kwalifikacji danego architekta można zebrać bezpośrednio od niego w trakcie pierwszej rozmowy. W wyborze specjalisty do współpracy mogą pomóc także opinie i rekomendacje od poprzednich klientów – większość architektów posiada swoje strony internetowe lub profile na różnych stronach, które stanowią bogate źródło wiedzy na temat sposobu działania i wyglądu współpracy z projektantem. 

Posted in DomTagged