Ściąganie hybrydy frezarką dla początkujących, czyli wszystko, co powinnaś o tym wiedzieć!

Czy wiesz, w jaki sposób za pomocą frezarki możesz ściągnąć hybrydę? Przeczytaj nasz krótki poradnik i sprawdź, co powinnaś wiedzieć o ściąganiu hybrydy frezarką.

Ściąganie hybrydy frezarką

Na wstępie warto zaznaczyć, że ściąganie hybrydy frezarką wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście bezsprzecznie potrzebujesz odrobiny wprawy, jednak z każdą kolejną próbą praca z frezarką będzie Ci przychodziła coraz łatwiej. Frezarka do paznokci jest bardzo praktycznym urządzeniem, które posłuży Ci nie tylko do ściągnięcia hybrydy, ale również do wykonania całego manicure.

Od czego jednak zacząć ściąganie hybrydy frezarką? Najpierw musisz się do tego zadania odpowiednio przygotować, czyli dobrać odpowiednie „narzędzia”. Zdecydowanie najbardziej istotny na tym etapie jest tu dobór stosownego frezu, lecz nie tylko. Dlaczego? Otóż bardzo ważne jest również dopasowanie prędkości obrotów – to m.in. od tego zależy sposób działania frezu. Ponadto jeśli jesteś początkująca, praca z frezarką ustawioną na zbyt wysokie obroty może okazać się nie tylko trudna, ale wręcz kłopotliwa – w takiej sytuacji znacznie łatwiej uszkodzić skórki czy paznokcie. Dlatego w takim przypadku zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie ustawienie frezarki na niższe obroty.

Jeśli wybrałaś już odpowiedni frez i prędkość obrotów, możesz przejść do „właściwej” pracy, czyli zdjęcia hybrydy. Jak wykonuje się ściąganie hybrydy frezarką? Warstwę lakieru hybrydowego należy ściągnąć frezem o grubych ziarnach. Jeżeli lakiery hybrydowy został przy wałach poznokciowych to warto wspomóc się frezami o większej gradacji. Kluczowe jest tu równomierne przesuwanie frezu po płytce, a także zachowanie stałego docisku końcówki frezu do płytki. Jeżeli masz już pewne doświadczenie, bez trudu poradzisz sobie z pełnym zdjęciem hybrydy, początkowo warto jednak ostatni etap pracy wykonać manualnie za pomocą np. pilniczka.

Po zdjęciu hybrydy wbrew pozorom praca nie jest zakończona – na tym etapie należy jeszcze odżywić płytkę. Do tego celu wystarczy zwykła odżywka. Jeśli wkrótce chcesz założyć nową hybrydę, dobrym pomysłem będzie też zastosowanie bazy witaminowej, która dodatkowo regeneruje paznokcie.

Dlaczego warto ściągać hybrydę frezarką?

Skoro już wiesz, jak zdjąć hybrydę za pomocą frezarki, warto też wskazać, dlaczego to tak dobre i skuteczne rozwiązanie. Otóż korzystanie z frezarki to przede wszystkim oszczędność Twojego czasu. Dzięki frezarce zdejmiesz hybrydę wielokrotnie szybciej, niż korzystając z tradycyjnego pilniczka. Podobnie wygląda to zresztą w przypadku robienia manicure czy pedicure. Poza tym frezarka zapewnia dokładniejsze usunięcie manicure czy innych preparatów, które znajdują się na paznokciach. Zresztą frezarki do paznokci nie bez powodu stosowane są w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jeśli jeszcze nie korzystałaś z frezarki, koniecznie spróbuj – już po jednym zastosowaniu nie będziesz chciała z niej rezygnować!