Skąd się biorą zielone włosy i jak pozbyć się tego problemu?

Zielone włosy to najczęściej efekt nieudanej koloryzacji. Mogą też być efektem… kąpieli w basenie! Przydarzyło Ci się coś takiego? Nie panikuj. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zniwelowanie zielonej poświaty na włosach. Znajdziesz je w poniższym artykule.

Zielone włosy po farbowaniu

Zielone włosy męskie lub damskie to nic zadziwiającego, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na tę ekstrawagancką koloryzację. Zdarza się jednak, że taki odcień jest niechciany i jest to najczęściej wynik nieudanego farbowania. Dzieje się tak zwykle przy samodzielnym rozjaśnianiu włosów (kiedy chcemy uzyskać chłodny odcień) lub przy ich drastycznym przyciemnianiu.

Zielone włosy po rozjaśnianiu

Przy rozjaśnianiu włosów najtrudniejsze jest pozbycie się żółtego pigmentu, co skutkuje pojawienie się żółtego odcienia na włosach. Nałożenie na takie pasma farby o bardzo chłodnym odcieniu skutkować może powstanie zielonego odcienia. Do takiej samej sytuacji może dojść również po użyciu niebieskiego szamponu.

Zielone włosy po przyciemnianiu

W trakcie przyciemniania włosów bardzo mocno wybijają chłodne tony. Dlatego, jeśli marzy ci się ciemniejszy kolor, przyciemniaj włosy o maksymalnie 2–3 tony. Jeśli chcesz wejść z blondu na brąz lub czerń, rób to stopniowo.

Zielone włosy po hennie

Jeżeli na wcześniej rozjaśnione włosy nałożysz hennę, to możesz być pewna, że staną się one zielone. Zachodzi tutaj bowiem reakcja jak przy rozjaśnianiu włosów. Po tym zabiegu włosy mają dużo żółtego pigmentu, natomiast henna zawiera indygo, który daje niebieski barwnik. Połączenie tych dwóch barwników na włosach daje niepożądany zielonkawy odcień.

Zielone włosy po basenie

Zielone włosy mogą być również efektem kąpieli w basenie. Może je wywołać reakcja chemiczna, jaka zachodzi między barwnikiem na włosach a chlorem, miedzią i preparatami glonobójczymi, które mogą znajdować się w basenowej wodzie. Szczególnie narażone są na to blondynki — warto dlatego zakładać czepek lub wybierać baseny, które nie dodają do wody chloru.

Ratunek na zielone włosy

Istnieje kilka sposobów, które pomogą zneutralizować zielone włosy.

Różowa płukanka na zielone włosy

Różowa płukanka na włosy dostępna jest w każdej drogerii. To produkt, który rewelacyjnie radzi sobie z eliminacją zielonych (i nie tylko) refleksów na włosach rozjaśnionych, blond oraz siwych. Włosy po jej użyciu stają się odżywione i nabierają wyrazistego koloru. Płukankę wystarczy rozrobić z wodą i wypłukać nią włosy.

Fioletowa płukanka na zielone włosy

Fioletowa płukanka nazywana jest też srebrną, wszystko zależy od producenta. Dlatego warto przeczytać skład i sprawdzić, jakie w danym produkcie są barwniki.

Można też użyć fioletowego szamponu, który nadaje włosom chłodny odcień i redukuje matowienie na świeżo położonej farbie. Należy go stosować raz lub dwa razy w tygodniu.

Koncentrat pomidorowy na zielone włosy

Z naturalnych sposobów warto wypróbować koncentrat pomidorowy. Produkt należy nałożyć na każde pasmo i przeczesać je grzebieniem. Następnie włosy spinamy, nakładamy na nie foliowy czepek i przykrywamy je ręcznikiem. Koncentrat pozostawiamy na głowie minimum godzinę. Po tym czasie myjemy włosy. Ponieważ jest to produkt naturalny, nie wnika on tak łatwo w strukturę włosów, jak farba, dlatego zabieg prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć.