Sklep z odzieżą dla kobiet Pakuten – opinie

Internetowy sklep Pakuten oferuje odzież dla kobiet, które noszą najpopularniejsze gwiazdy. Niewątpliwym atutem, oprócz szerokiego asortymentu, są niskie ceny. Czy warto kupować w Pakuten? Jaka jest jakość ubrań? Poznaj opinie na temat sklepu Pakuten.

Pakuten – co to za firma?

Pakuten to sklep internetowy z odzieżą dla kobiet, który specjalizuje się w sprzedaży wysyłkowej. Oferowanych tam ubrań nie kupimy w żadnym sklepie stacjonarnym. Pochodząca z Kobylnicy spółka powstała w 2015 roku, szybko podbijając modowy rynek. Firma współpracowała do tej pory z wieloma polskimi gwiazdami, m.in. Katarzyną Cichopek, Mają Hyży, Joanną Opozdą, Honoratą Skarbek, Anną Wendzikowską, Julią Wróblewską i Ewą Zawadą.

Co można kupić w sklepie? W asortymencie Pakuten można znaleźć tysiące produktów: sukienki, spódnice, bluzy,, swetry, komplety, okrycia wierzchnie, dresy, spodnie, bieliznę, akcesoria, bluzki oraz body. Ponadto na wirtualnych półkach dostępne są m.in. sezonowe bestsellery, np. świąteczne ubrania w okresie przed Bożym Narodzeniem lub lekkie sukienki na lato w lipcu.

Pakuten – opinie na temat cen

Nie da się ukryć, że ceny ubrań w sklepie Pakuten są niezwykle atrakcyjne. Można nawet stwierdzić, że na każdą kieszeń. Porównywalnie ubrania kosztują podobnie jak odzież z himpermarketów, np. Inextenso od Auchan, F&F w Tesco czy Esmara w Lidlu. Przykładowo sukienki w sklepie Pakuten kupimy już za 30 zł, a każdy produkt jest tutaj już na starcie przeceniony. Adnotacja „-20%” to standard, chociaż większość ciuchów notuje jeszcze większe obniżki. Ponadto w sklepie organizowane są stałe promocje, które dają jeszcze większe oszczędności podczas zakupów. Znajdziemy je w specjalnej zakładce „wyprzedaże”, gdzie dostępne są ubrania marki z poprzednich kolekcji. Zimą można tutaj znaleźć ubrania i dodatki z sezonu wiosenno-jesiennego, natomiast jesienią — odzież z kolekcji letniej. Obniżki cen sięgają nawet -70%. Kolejna specjalna kategoria, w której również znajdziemy ubrania przecenione do -70% to zakładka Best Deals. Tutaj warto szukać odzieży z najnowszych kolekcji. Pakuten oferuje także kody zniżkowe, dzięki którym można skorzystać z darmowej dostawy lub nawet 30% dodatkowego rabatu. Warto jednak pamiętać, że każdy kupon działa tylko przez ograniczony czas, ale może łączyć się z innymi promocjami.

Pakuten – opinie na temat ubrań

Jeśli chodzi o jakość produktów sprzedawanych w Pakuten to trzeba się liczyć z tym, że nie są one markowe. Oferowane ubrania to odzież typu „no name”, pochodząca z małych lokalnych szwalni. Skąd dokładnie? Tego nie wiadomo, ponieważ Pakuten strzeże informacji na ten temat.

Kupujący oceniają ten sklep dość przeciętnie. Z analizy ocen klientów wystawionych w serwisie Opiniuj24 (120 opinii), sklep Pakuten otrzymuje notę 3,55 w skali 1-5 (co oznacza, że firma nie jest niepolecana, ale daleko jej do pozycji lidera na rynku pod względem zadowolenia klientów). Oceny w podziale na poszczególne kategorie wyglądają następująco:

  • Asortyment – 3,3/5
  • Dostawa – 3,9/5
  • Łatwość zamawiania – 4,01/5
  • Obsługa i reklamacje – 3,6/5
  • Poziom cen – 3,51/5.

Czy zatem warto kupować w tym sklepie? Ocena Pakuten, który reklamują przecież polskie celebrytki, jest bardzo niejednoznaczna. Rozczarowane klientki najczęściej żalą się, że jakość ubrań bywa często podobna do jakości odzieży z Aliexpress. Na plus oczywiście są niskie ceny oraz częste promocje, niestety nigdy nie można mieć pewności, czy to, co otrzymamy, będzie zgodne z tym, co zamówiliśmy. Dlatego warto samodzielnie prześledzić internetowe opinie o sklepie Pakuten i na ich podstawie podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.