Sól morska do włosów – jak to działa? Zalety stosowania

O pozytywnym wpływie soli morskiej do pielęgnowania włosów mówi się w ostatnich latach naprawdę dużo. Jej właściwości pozwalają nie tylko stylizować fryzurę na modny efekt „beach hair”, ale i dbać o włos w efektywny dla niego sposób. Co ważne, nie każdy sposób użycia sprawy z soli morskiej jest właściwy, więc zanim zaczniemy przygotowanie takiej mieszanki samodzielnie, warto dobrze zapoznać się z podstawowymi zasadami!

Sól morska do włosów od A do Z

Modna sól morska do włosów to prosta w wykonaniu mieszanka, której właściwości umożliwiają uzyskanie efektu bardzo naturalnych fal i jednoczesne utrwalenie fryzury na dłużej. To właśnie główny powód sprawiający, że soli używamy w stylizacji coraz częściej. Dopiero na drugim planie są inne cechy, jakie wykazują przygotowane preparaty na bazie morskiej soli. Są nimi:

  • Wzmocnienie struktury włosa
  • Oczyszczenie włosów i mieszków
  • Złuszczanie starego naskórka na skórze głowy co wpływa wprost na działanie przeciwłupieżowe
  • Pobudzenie skóry do lepszego krążenia i wzrostu włosa
  • Neutralizowanie toksyn w organizmie
  • Zapobieganie lub łagodzenie reakcji alergicznych
  • Zapobieganie nadmiernego przetłuszczaniu się włosów (zaleta odwadniających właściwości soli)

Wszystkie pozytywne elementy stosowania tego pielęgnacyjnego kosmetyku wynikają wprost z dużego nasycenia soli morskiej różnymi cennymi mikroelementami. Sól w czystej postaci pochodzi z Morza Martwego (najbardziej zasolony akwen na świecie) i jest pełna sodu, wapnia, potasu, chlorków, magnezu i bromków.

Jak przygotować domową mieszankę do stylizacji włosów? To proste: wystarczy do tego jedna łyżeczka soli morskiej (można ją kupić w każdej drogerii), szklanka przegotowanej wody, pół łyżeczki żelu z aloesu i łyżeczka olejku kokosowego. Tak przygotowaną mieszankę należy porządnie wstrząsnąć tak, by wszystkie jej składniki mogły się połączyć. Następnie przelewa się całość do butelki z atomizerem i odstawia na noc. Dopiero po tym czasie i ponownym wstrząśnięciu można zacząć aplikowanie mieszanki na włosy.

Ważne: sól morska jest tak słona, że nie powinno się jej stosować zbyt często! Nadmiar soli używanej na włosach może doprowadzić do ich wysuszenia i łamliwości. Specjaliści od stylizacji fryzur nie zalecają stosowania częściej niż raz na 1-2 tygodnie. Tak częstotliwość w zupełności wystarczy i nie będzie dla włosa szkodliwa. Tu warto dodać, że wiele kobiet zachwyconych efektem „hair beach” i pięknymi falami, próbuje używać soli morskiej częściej, co daje opłakane efekty i może się naprawdę źle skończyć dla zdrowia i kondycji włosa. 

Dodaj komentarz