Spodnie bojówki damskie- z czym nosić, żeby wyglądały dobrze?

Spodnie bojówki damskie swoją nazwę zawdzięczają nawiązaniu do modeli noszonych przez wojskowych. Z koszar przeniosły się na ulice w delikatniejszej wersji- również kobiecej. Wszystko dzięki temu, że styl militarny znów powraca do łask. Nie jest jednak tak oczywisty jak się wydaje. Dzięki odpowiednim połączeniom przy użyciu spodni bojówek można stworzyć bardzo dziewczęce stylizacje. To właśnie takie zaskakujące i nieoczywiste połączenia są najbardziej cenione przez współczesną modę. 

Jakie spodnie wybrać?

Spodnie bojówki damskie powinny być przede wszystkim wygodne. Owszem, można wyczarować z nimi różne eleganckie stylizacje, ale powinniśmy pamiętać, że ich pierwotnym założeniem była właśnie wygoda i funkcjonalność. Aby posłużyły nam jak najdłużej warto zwrócić również uwagę na jakość ich wykonania. Powinny być z dobrego materiału. Zamiast najtańszych spodni z sieciówek warto zainwestować w nieco droższe, ale mieć pewność, że posłużą nam wiele lat. To ważne w przypadku wszystkich ubrań, aby zmniejszać konsumpcjonizm i świadomie podchodzić do tematu masowej produkcji. Zależnie od sezonu i aktualnej mody różne rodzaje bojówek są trendy. Same w sobie jednak są zdecydowanie ponadczasowe. Zwłaszcza te w odcieniach khaki, moro, brązów i brudnych żółci. Im bardziej wzorzyste spodnie wybierzemy tym na prostszy krój powinniśmy się zdecydować. Jeśli za to wybór padnie na jednolite, zwłaszcza czarne lub zielone militarki możemy zaszaleć z ilością kieszeni i schowków. Efektownym dodatkiem będą również wszelkiego rodzaju łańcuszki a nawet ćwieki, które nie koniecznie sprawdzą się w przypadku modelu choćby w moro. 

Z czym łączyć bojówki?

Jeśli zastanawiamy się z czym nosić spodnie bojówki damskie to powinniśmy się najpierw zastanowić jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Warianty są różne. Jeśli dążymy do tego, by nasz look był na luzie, w stylu lekko militarnym, ale dodatkowo z namiastką streetwearu, wystarczy dodać do naszych bojówek luźną bluzę. Jeśli uzyskany efekt jest dla nas zbyt oversizowy to możemy postawić na przylegającą, czarną bluzkę. Nada to naszej stylizacji tak zwanego ,,pazura”, ale też w pewien sposób klasy. Jeśli do tego dołączymy buty za kostkę, najlepiej również w stylu militarnym będziemy czuli się bardzo pewnie siebie. Inaczej dodatki dobierzemy chcąc uzyskać kobiecy, elegancki wygląd. Jako góra świetnie sprawdzi się wtedy bluzka hiszpanka. Na chłodniejsze dni możemy śmiało zaopatrzyć się w sweter. Takie stylizacje będą jednak lepiej prezentować się już z gładkimi bojówkami bez zbędnych zdobień.