Spodnie jeansowe damskie – jak wybrać idealną parę?

Jeansy to ponadczasowe ubranie, które pozwala stworzyć wyjątkowe stylizacje zarówno codzienne, jak i przeznaczone na bardziej formalne, a nawet uroczyste okazje. Aby świetnie się prezentować w jeansach, należy założyć odpowiednio dopasowaną do figury parę. W tym poradniku prezentujemy wskazówki dotyczące właściwego doboru jeansów do sylwetki.

Sylwetka typu gruszka

Spodnie jeansowe dopasowane do sylwetki typu gruszka mają za zadanie podkreślić pośladki i wcięcie w talii, a także zamaskować zbyt szerokie biodra i uda. Dobrym wyborem są szwedy, czyli spodnie z szerokimi nogawkami, które sprytnie ukrywają masywne uda i przykuwają uwagę do zgrabnej talii. Warto dołączyć do nich półbuty damskie i obcisłą górę, aby stworzyć modny i elegancki look. Dobrym wyborem są też spodnie typu mom fit i boyfriendy. To modele z wysokim stanem, zwężanymi nogawkami i o dość luźnej górze. Pozwalają podkreślić talię i ukryć mankamenty dolnych partii ciała. Alternatywą dla owych fasonów są też rurki. Krój ten pozwala podkreślić krągłości sylwetki. Najlepiej prezentuje się z butami na obcasie.

Figura typu jabłko

Największą bolączką pań o figurze jabłka jest wystający brzuszek. Spodnie jeansowe powinny go zatem zamaskować, a jednocześnie podkreślić zgrabne nogi. Panie o tym typie sylwetki dobrze prezentują się w rurkach w ciemniejszych kolorach. Powinny to być jeansy gładkie, bez kontrastowych przeszyć i przetarć, które optycznie dodają kilogramów. Dobrym wyborem są też jegginsy z podwyższonym stanem. Ten fason spodni doskonale spłaszcza brzuch i trzyma w ryzach nadmiar krągłości w okolicach talii. Aby jeszcze lepiej podkreślić smukłe nogi, warto dopasować do spodni półbuty damskie albo botki na obcasie w kolorystyce zbliżonej do odcienia nogawek.

Figura kolumna

Sylwetka typu kolumna charakteryzuje się brakiem wyraźnego wcięcia w talii. Spodnie jeansowe powinny zatem owe wcięcie tworzyć. Doskonałym wyborem w tym zakresie są wszystkie spodnie, które budują objętość wokół bioder i jednocześnie kreują złudzenie talii osy. Szczególnie dobrze prezentują się spodnie typu baloon i paper bag. Polecanym modelem są też dzwony, które lekko rozszerzą dół sylwetki, a tym samym wpłyną na jej proporcje. Panie o tym typie figury dobrze prezentują się też w boyfriendach oraz mom jeans, również tych z podwiniętą nogawką. Jeśli chodzi o obuwie, to najlepszym wyborem, który spotęguje wrażenia, jakie zapewniają spodnie, są buty na obcasie. Nie zaleca się natomiast zakładania jeansów potęgujących efekt chłopięcej figury, zwłaszcza rurek zakładanych w zestawie z dopasowanymi sweterkami bądź bluzkami.

Figura klepsydra

Spodnie jeansowe do figury klepsydry to pozornie łatwizna – wszak do zgrabnej sylwetki powinny pasować niemal wszystkie fasony jeansów. W rzeczywistości jednak dopasowanie nie jest tak proste. Trudność wynika z tego, że zaburzenie proporcji nieodpowiednimi jeansami może wpłynąć na całościowy efekt wizualny. Panie o tej sylwetce powinny unikać mom jeans, zwłaszcza uszytych z jasnego denimu, a także dzwonów. Strzałem w dziesiątkę są natomiast spodnie z prostą nogawką, klasyczne rurki oraz spodnie typu bootcut.