Szkolenie z UX – dla kogo?

Rozwój technologii jest coraz większy. Wraz z poszerzaniem się usług w internecie zwiększa się zapotrzebowanie na specjalistów, którzy pomogą pokonać konkurencję i być zauważonym przez potencjalnych klientów. To ogromna szansa dla osób, które chcą rozpocząć swoją karierę jako UX designer. W uzyskaniu odpowiednich kompetencji pomogą UX szkolenia. Od czego zacząć?

Kim jest UX Designer?

UX to skrót od słów user experience. Osoba pracująca na tym stanowisku bierze udział w tworzeniu m.in. stron internetowych czy też aplikacji mobilnych. Zadaniem UX designer jest zaprojektowanie odpowiedniego układu wszystkich elementów na podstawie doświadczenia użytkowników. Musi zadbać, aby poszczególne części projektu współgrały ze sobą, były intuicyjne w obsłudze i ułatwiały przyszłemu użytkownikowi poruszanie się po stronie. 

Wiele osób, które po raz pierwszy słyszą o tym zawodzie, kojarzy go z pracą grafika komputerowego czy programisty. Jest to błędne myślenie. UX designer odpowiada przede wszystkim za strategię, według której będzie funkcjonowała strona internetowa czy aplikacja. Musi ściśle współpracować z zespołem grafików i programistów, a także ze zleceniodawcą, odpowiadać na jego potrzeby i opracować odpowiednie rozwiązanie. W zdobyciu i poznaniu tych wszystkich umiejętności pomogąUX szkolenia, których oferta jest coraz większa.

UX szkolenia — kto powinien skorzystać?

UX jest dość wąską dziedziną, ale zdecydowanie wymagającą i bardzo ważną w całym procesie projektowania. Osoby decydujące się na wykonywanie tego zawodu powinny nastawić się na ciągłą naukę. Przede wszystkim ważna jest obsługa programów służących do projektowania i znajomość aktualnych trendów. Warto być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami i strategiami. UX szkolenia ułatwią poszukiwanie ważnych informacji potrzebnych do pracy i pokażą, w jaki sposób korzystać z narzędzi. 

W wykonywaniu zawodu UX designer warto posiadać kilka cech. Przede wszystkim należy być osobą komunikatywną i otwartą co bardzo ułatwia pracę i zdobywanie informacji. Bardzo ważna jest chęć do ciągłego poszerzania swojej wiedzy, kreatywność, a niejednokrotnie odporność na krytykę i szybkie rozwiązywanie problemów. Wiele z tych umiejętności można wytrenować podczas UX szkolenia. 

UX szkolenia — czy warto?

Zdecydowanie warto wybrać się na kursy i szkolenia związane z branżą UX. Na rynku pracy cały czas brakuje specjalistów w tej dziedzinie. Jest to zawód idealny dla osób poszukujących wyzwań, kreatywnych a przede wszystkim interesujących się rozwojem technologii. Dzięki pracy UX designera powstaje coraz więcej stron internetowych i aplikacji, które są łatwe w użyciu, przejrzyste i funkcjonalne dla użytkowników.

Jest to branża rozwijająca się dynamicznie, a UX szkolenia dadzą każdemu szansę na naukę od praktyków i poznania przydatnej wiedzy. Na kursie każdy uczestnik ma szanse zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda praca na tym stanowisku. Zdecydowanie ułatwi to wejście na rynek pracy i doda pewności siebie. Pomoże stworzyć pierwsze projekty, które są bardzo ważne do założenia swojego portfolio.

Szkolenia z zakresu UX znajdziesz na: https://ux-pm.pl/