Tatuaże będące swoistymi bransoletkami cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Trudno się temu dziwić, ponieważ stanowią one alternatywę dla klasycznej biżuterii i w bardzo subtelny sposób zdobią ciało. Umieszczone na nodze np. wokół kostki czy na nadgarstku – pięknie podkreślają wygląd, przyciągają uwagę i jednocześnie nie są wzorami budzącymi mieszane uczucia!
Jaki tatuaż bransoletka idealny na nodze i ręce?
Wśród wielu wzorów bransoletkowych tatuaży największym uznaniem cieszą się:
- Łańcuszki – wykonywane na kształt autentycznej biżuterii i nierzadko na niej wzorowane. Wiele kobiet wypatruje tu dla siebie wzory wprost z półek kultowych jubilerów, a następnie prosi o ich zaprojektowanie tak, by można je było przenieść na tatuaż. Dominują tu zarówno wersje subtelne i dyskretne, jak i grubsze, pełne zdobień i form artystycznych.
- Kwiaty – w tym przypadku bransoletka tworzona jest jako splot delikatnych, misternie ze sobą połączonych kwiatów (róże, narcyzy, tulipany czy stokrotki)
- Liście – podobnie jak w przypadku kwiatów, dobierane jako ciąg liści tego samego gatunku lub mieszanka różnych
- Cytaty – układające się właśnie w formę okalającej kostkę czy nadgarstek bransoletki. Litery cytatu lub motto są najczęściej łączone kształtem cieniutkiego łańcuszka lub sznureczka.
- Mandale i wzory geometryczne – nowoczesne, nietuzinkowe, przyciągające wzrok.
- Piórka – najczęściej dodają skórze lekkości i przyjmują ton bardzo romantyczny, zwiewny. Kojarzą się przemijaniem czasu, dobrem duszy, nostalgią i optymistycznym podejściem do życia. W bransoletkach piórka łączy się najczęściej ogonkami.
Dlaczego tatuaż bransoletka jest idealny na nodze i ręce? Powody są proste: te części ciała są zwykle odsłonięte całkowicie lub nieznacznie, tym samym kusząc do umieszczenia na nich czegoś wyjątkowego. Zimą – schowane pod rękawem czy spodniami, zapewniają dyskrecję, a latem mogą być pięknie prezentowane do każdego ubioru i stylizacji.
Warto wiedzieć, że o ile wykonanie tatuażu w stylu bransoletki na nadgarstku jest mniej bolesne, o tyle stworzenie do wokół wrażliwej kostki o delikatnej skórze, będzie wiązało się z większym bólem. W obu przypadkach będzie on odczuwalny, ale to kostka dostarczy w trakcie jego wykonywanie większej ilości bólowych wrażeń. Cienka skóra i mała ilość podskórnej tkanki tłuszczowej to powody wzmagające uczucie bólu. Jednocześnie, mimo tego, że wytrzymanie procesu tworzenia tatuażu w tym miejscu będzie od nas wymagało silnej woli, to efekt zdecydowanie będzie warty minut poświęcenia.
Koszty? Zależne są od wybranego wzoru tatuażu oraz do profesjonalizacji salonu, do którego się udamy. Im większa renoma tatuażysty – tym wyższa cena.