Tatuaż wykonywany na żebrach jest dla wielu kobiet tym, o których marzą i po który sięgają z prawdziwą przyjemnością. Powodów jest kilka, ale najważniejszy z nich to dyskretne miejsce, które dostępne jest wyłącznie dla oczu tych, którym pozwolimy na nie spojrzeć. Ukryty na żebrach wzór nie jest widoczny „otwarcie”, a tym samym nie przeszkadza np. w pracy, w której wg obowiązującego regulaminu, nie powinno się np. w ogóle mieć tatuażu. Całość można za to bez problemu zaprezentować światu latem – np. nosząc na plaży bikini.
Czy tatuowanie ciała na żebrach boli?
W temacie tatuaż na żebrach damski – ból, wzory, pielęgnacja, to właśnie ból jest pierwszą rzeczą, o którą pytamy. Tak, to boli! Skóra pokrywająca żebra jest cienka i delikatna, a tym samym bardzo unerwiona, dlatego dyskomfort przy wykonywaniu tatuażu w tym miejscu jest spory. Oczywiście mniejszy problem będą mieć tutaj osoby, które mają większą ilość tkanki tłuszczowej, ale pozostali – odczują „przyjemność” wprowadzania tuszu pod skórę, więc trzeba mieć to na uwadze. Dodatkowo znaczenie ma tu nasz własny, wewnętrzny próg bólu. Niektórzy, nawet szczupli i tym samym bardziej narażeni na odczucie bólu mają ten próg na tyle wysoki, że samo kłucie i tuszowanie wcale nie będzie dla nich tak ciężkie do przejścia, jak mogłoby się wydawać.
Wzory i inspiracje:
- Kwiaty – hitem w salonach są dzisiaj róże.
- Liście – w formie układającej się pod biustem gałązki, która może również zachodzić na pierś
- Zwierzęta – najlepiej takie, które lubimy i po prostu nam się podobają. Wzór zostanie na całe życie, dlatego pochopny dobór zwierzaka może być potem krępujący, więc przemyślmy do dwa razy. Hity: węże i smoki (można je „zawinąć” przy żebrach i na biuście)
- Wersje czarno-białe
- Wzory w kolorze
- Drobne elementy artystyczne: geometryczne, przyrodnicze, naukowe!
Ostatnią rzeczą w kwestii tatuaż na żebrach damski – ból, wzory, pielęgnacja jest odpowiednia dbałość o tatuaż tak, by przez długie lata wyglądał doskonale. Numer jeden to pielęgnacja w okresie samego gojenia się tatuażu (dwa do trzech tygodni). Dla uzyskania optymalnego efektu nie powinno się w tym okresie korzystać z solarium, sauny, ani wystawiać ciała na słońce. Odradza się także basen i noszenie mocno dopasowanych ubrań, zwłaszcza ze sztucznych materiałów. Dajmy gojącej się skórze oddychać! Dodatkowo co kilka godzin przemywamy tatuaż czystą wodą z delikatnym dodatkiem mydła. Dalej, po wygojeniu przez pierwsze tygodnie szczególnie dbamy o nawilżanie i natłuszczanie skóry. Do tego celu dobrze jest wykorzystać specjalne kremy opracowanie właśnie do tatuażu. Używamy ich kilka razy dziennie!