To ona zagra Violettę Villas! Kim jet Sandra Drzymalska?

Sandra Drzymalska to polska aktorka, którą widzowie mogą kojarzyć z seriali takich jak Stulecie winnych oraz 39 i pół tygodnia. Aktualnie Drzymalska przygotowuje się do roli Violetty Villas w filmie o życiu artystki. W tej roli obstawiano między innymi Nataszę Urbańską oraz Katarzynę Figurę, jednak plotki szybko okazały się nieprawdą.

Sandra Drzymalska jako Violetta Villas

Pierwsze pogłoski o powstaniu filmu Violetcie Villas pojawiły się w 2015 roku. Do głównej roli typowano m.in. Katarzynę Figurę, Nataszę Urbańską oraz Margaret, jednak żadna z gwiazd plotek nie potwierdziła. Pewne było jedynie, że reżyserią zajmie się Karolina Bielawska, która w późniejszych latach skarżyła się na opóźnienia w pracach nad filmem.

Ostatecznie zdjęcia do filmu ruszyły w czerwcu tego 2022 roku. Ujawniono również nazwisko aktorki, która zagra Violettę Villas. Jest to 29-letnia Sandra Drzymalska, która ma na koncie spory dorobek aktorski. O wyborze aktorki zdecydowali m.in. bliscy zmarłej w 2011 r. artystki.

Rozpiętość osobowości Villas wymaga wszechstronnej, odważnej aktorki. Sandra Drzymalska wydaje nam się idealna do tej roli. (…) [Do aktorki przekonały mnie] Oczy. Ich się nie oszuka. Sandra ma w nich szaleństwo i siłę, której potrzebujemy. Przekonała nie tylko mnie — również producentów i rodzinę artystki — tłumaczyła Karolina Bielawska w wywiadzie dla Onetu.

Film o Violetcie Villas będzie opowiadał o dziesięciu latach życia gwiazdy oraz o chłopcu, który walczy o miłość swojej matki. Tytułowym „Dzięciołem” jest syn artystki, Krzysztof Gospodarek. Bielawska długo walczyła, żeby mężczyzna opowiedział tą historię ze swojej perspektywy.

Kim jest Sandra Drzymalska? Biografia aktorki

Sandra Drzymalska urodziła się 24 lipca 1993 roku w Wejherowie. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie, który ukończyła w 2017 roku.

Na wielkim ekranie zadebiutowała jeszcze przed obroną dyplomu. W 2015 roku zagrała Justynę w Listach do M, a w 2016 roku zagrała Olę Kaczmarek w Belfrze. Jednak rozpoznawalność przyniosły jej role Łucji Koszykowskiej w Stuleciu winnych (2019-2020) oraz Karoli w 39 i pół tygodnia (2019). W 2022 roku pojawiły się dwa seriale z jej udziałem: Sexify, który można obejrzeć na platformie Netflix oraz polsatowski Mental.

Aktorka ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród filmowych. W 2017 roku na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie otrzymała wyróżnienie za „osobowość i talent bijący z ekranu” za rolę w etiudzie Jest naprawdę ekstra. Następnie otrzymała wyróżnienie specjalne na międzynarodowym Festival du Nouveau Cinema w Montrealu za występ w filmie Sole. W 2020 roku otrzymała dwie statuetki na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, jedną za występ w filmach Ostatni komers, a drugą za Każdy ma swoje lato.

Sandra Drzymalska — Instagram

Sandra Drzymalska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @dreamallsky. Aktualnie profil aktorki obserwuje 41,5 tysiąca użytkowników tego serwisu.

Dodaj komentarz