Toner do włosów blond – co należy wiedzieć o tonowaniu włosów?

Toner do włosów blond – na czym polega tonowanie?

Chcesz zadbać o swoje włosy i sprawić, że odzyskają blask i staną się bardziej gładkie i miękkie? Jeśli tak, to tonowanie włosów jest zabiegiem dla ciebie! Dzięki tonowaniu wygląd twoich włosów ulegnie poprawie, bez ryzyka nadmiernego obciążenia lub zniszczenia kosmyków. Tonowanie można bez problemu wykonać samodzielnie, w domowym zaciszu. Dzięki niemu twoje włosy staną się lśniące i będą zachwycać tak, jak po wyjściu od fryzjera. Do tonowania można użyć toner do włosów blond lub rudych albo brązowych. W zależności od tego, jaki kolor nosisz. 

Niezależnie od koloru, sam zabieg zazwyczaj wygląda podobnie. Poleca się go szczególnie blondynkom, ponieważ jasne włosy są najbardziej narażone na pojawienie się niepożądanych odcieni. Tonowanie polega na zastosowaniu kosmetyków cieniujących, które nie tylko odświeżają i poprawiają kolor, ale też mają pozytywny wpływ na kondycję włosów.

Jakie są plusy i minusy tonowania włosów?

Do odświeżenia jasnych i rozjaśnianych kosmyków doskonale sprawdzi się toner do włosów blond. Jeżeli farbujesz włosy na inny kolor, poszukaj kosmetyków dedykowanych do twojego odcienia kosmyków. Tonowanie jest szczególnie polecane osobom, które farbują włosy, a jednocześnie nie chcą nakładać farby zbyt często, by niepotrzebnie nie obciążać włosów. Zabieg z użyciem tonera jest dużo delikatniejszy i mniej obciążający. Jednak jak każde rozwiązanie ma wady i zalety. Komu sprawdzi się tonowanie i o czym należy pamiętać decydując się na ten zabieg?

Tonowanie pozwala odświeżyć kolor, przy jednoczesnym poprawieniu kondycji włosów. Najważniejszą informacją na temat tego zabiegu jest fakt, że nie pozwala on na dostarczenie pigmentu w głąb włosa. Cząsteczki koloru zostają na łusce, dzięki czemu na jasnych włosach można np. stworzyć fioletową lub niebieską poświatę. Wadą tonowania będzie więc fakt, że zabieg trzeba często powtarzać, jeśli zależy nam na utrzymaniu konkretnego efektu. Z każdym myciem, kolor będzie się wypłukiwał i tracił intensywność, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest tonowanie włosów co 2-3 mycia. Choć tak naprawdę wszystko zależy od konkretnych włosów – ich struktury, rodzaju i kondycji. Wśród zalet tonowania należy natomiast wymienić pozytywny wpływ na kondycję włosów, możliwość odświeżenia koloru pomiędzy farbowaniem, zniwelowanie niechcianych odcieni (np. żółtych, które często pojawiają się na blond włosach), ochłodzenie koloru oraz umożliwienie stworzenia kolorowej poświaty na jasnych włosach. Polecamy wypróbowanie tego zabiegu, którego wykonanie nie zajmie ci więcej niż 20-30 minut.