Tonik z kwasem glikolowym – czy warto włączyć go do swojej pielęgnacji?

Tonik z kwasem glikolowym – kiedy warto sięgnąć po taki produkt?

Każda kobieta chce mieć idealną, gładką cerę. Bez przebarwień i zmarszczek, nawilżoną i jędrną. Oczywiście, z upływem czasu nasza skóra staje się cieńsza, mniej napięta, pomarszczona i odwodniona. Na szczęście, dzięki odpowiedniej pielęgnacji w skuteczny sposób można spowolnić starzenie się skóry i sprawić, że w każdym wieku nasza twarz będzie prezentować się naprawdę dobrze. Wśród różnych kosmetyków polecanych do pielęgnacji można znaleźć tonik z kwasem glikolowym. Jak działa taki kosmetyk i kiedy warto po niego sięgnąć?

Zadaniem toniku zawierającego kwas glikolowy jest przede wszystkim spłycenie zmarszczek oraz rozjaśnienie przebarwień i ujednolicenie kolorytu cery. Oprócz tego, produkt wspomaga procesy gojenia i pozbywania się niedoskonałości. Może również zmniejszyć widoczność porów oraz uregulować wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra nie będzie się nadmiernie świecić i przetłuszczać. Po tonik z kwasem glikolowym warto sięgnąć kiedy zmagamy się z pierwszymi oznakami starzenia, przebarwieniami oraz trądzikiem grudkowo-krostkowym.

Jak działa produkt zawierający kwas glikolowy?

Szukając toniku zawierającego kwas glikolowy, należy uważnie czytać składy interesujących nas kosmetyków. Żeby produkt był skuteczny, to powinien zawierać kwas glikolowy na drugim lub trzecim miejscu. Kwas ten jest alfahydrokwasem (AHA) w postaci najmniejszych cząsteczek, dzięki czemu doskonale wnika w głąb skóry. Warto podkreślić, że kwas glikolowy jest bardzo skuteczny, ale jednocześnie może wykazywać działanie drażniące. Jeśli więc posiadasz skórę wrażliwą, suchą, atopową lub też zmagasz się z trądzikiem różowatym, to kosmetyki zawierające kwas glikolowy mogą ci nie służyć. Jeśli natomiast posiadasz inny rodzaj cery, to i tak kwas glikolowy wprowadzaj do swojej pielęgnacji stopniowo, obserwując reakcję skóry.

W składzie toniku zawierającego opisywany kwas warto szukać również hydrolatów łagodzących podrażnienia, substancji nawilżających oraz oczaru wirginijskiego, który ma działanie antybakteryjne i ściągające. Jeżeli twoja skóra polubi się z kwasem glikolowym, to regularne używanie tego kosmetyku pozwoli ci na wygładzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień, wyregulowanie wydzielania sebum oraz zmniejszenie widoczności porów. Dodatkowo, systematyczne używanie toniku spłyci zmarszczki, będzie zapobiegać pojawianiu się nowych niedoskonałości i nowych zaskórników. Kosmetyk zawierający kwas glikolowy powinien być używany jak zwykły tonik – oczyszczamy twarz, a następnie przemywamy ją wacikiem, nasączonym produktem.