Typy urody jesień – co do nich pasuje?

Typy urody jesień, zima, wiosna, lato

Wyodrębnienie różnych typów urody, wzorowanych na porach roku, zostało dokonane w latach osiemdziesiątych XX wieku, przez amerykańską kosmetolożkę Carole Jackson. Od tamtej pory, na podstawie koloru i odcienia oczu, skóry i włosów, bez problemu można określić swój typ urody, a następnie sprawdzić, w jakich kolorach będziemy wyglądać dobrze. Tak jak w przypadku pór roku, wyróżniamy typy urody jesień, zimę, wiosnę i lato. Każdy z tych typów urody charakteryzuje się inną tonacją i kolorystyką. Po czym można poznać, że czyimś typem urody jest jesień?

Panie o typie urody jesieni, są ciepłe, wyraziste i kontrastowe. Włosy jesieni przeważnie są kasztanowe, rude, rudoblond lub miedziane. Oczy są zielone, niebieskie, piwne lub oliwkowe, bardzo często ze złotymi plamkami na tęczówce. Ich skóra jest bardzo jasna, z niską odpornością na negatywne działanie promieni słonecznych, często jest pokryta piegami. Usta zazwyczaj mają dość intensywny kolor, dzięki czemu odcinają się na jasnej skórze.

Jakie kolory pasują do pani jesień?

Różne typy urody jesień, zima, wiosna i lato mają inny zestaw kolorów, w których dobrze wyglądają. Osoby posiadające typ urody jesień, zazwyczaj dobrze wyglądają w ciepłych barwach. Kompletując garderobę, warto myśleć o naturze i złotej, polskiej jesieni. Brązy, rudości, zieleń mchu, morska zieleń, oliwka i khaki, to zdecydowanie kolory osób, które reprezentują typ urody jesień. Miodowe i bursztynowe odcienie również będą strzałem w dziesiątkę. 

Szukasz biżuterii, która będzie pasować do twojego typu urody? Postaw na ciemne złoto, bursztyny i koral. Miłośniczki kamieni szlachetnych powinny wybierać biżuterię zdobioną rubinami lub ametystami. Na co dzień zaś doskonale sprawdzą się ozdoby w kolorze miedzi. W makijażu stawiaj na ciepłe odcienie brązów i rudości. Dobrze będziesz również wyglądać w przybrudzonych czerwieniach i pomarańczu.

Czego powinny unikać kobiety posiadające urodę jesieni? Przede wszystkim czerni i bieli, które sprawiają, że cera wydaje się wręcz niezdrowo blada. A dodatkowo, czerń przytłacza i sprawia, że wygląda się bardzo smutno i ciężko. Uważaj z grafitem, granatem i szarościami, ponieważ ich chłodne odcienie nie będą pasowały do twojego typu urody. Kupując biżuterię unikaj srebra i białego złota, ponieważ ich kolor nie będzie współgrał z twoją tonacją. Jeżeli marzysz o stroju lub biżuterii w kolorze, który nie znajduje się w twojej palecie kolorów, postaraj się sięgnąć po odcienie przełamane ciepłymi tonami.