Upięcia krótkich włosów – jakie są możliwości?

Upięcia krótkich włosów – jak spiąć krótkie kosmyki?

Upinanie włosów kojarzy nam się z długimi puklami, które można zaplatać, kręcić i zawijać na niemal nieskończoną ilość sposobów. Średniej długości włosy również bez większego problemu można ułożyć w ciekawą fryzurę. Co jednak z osobami, które noszą krótkie fryzurki? Czy w ich przypadku również znajdą się sposoby na ciekawe upięcie włosów? Okazuje się, że jak najbardziej. I choć nie zawsze jest to proste to przy odrobinie wprawy i dobrych chęci również z krótkich włosów można stworzyć fantazyjne upięcie. Bardzo często okazuje się, że wystarczy kilka wsuwek, by powstała ciekawa fryzura, która pozwoli ci odmienić twój wygląd.

Długość, pozwalająca na działanie

Oczywiście, żeby włosy dało się upiąć muszą być one przynajmniej do uszu lub posiadać dłuższą grzywkę. W przeciwnym razie, jedyne co nam zostaje, to układanie włosów na żel, pastę lub inny kosmetyk do stylizacji włosów. Upięcia krótkich włosów można tworzyć na kosmykach, które osiągnęły długość pozwalającą na pracę z nimi. Wówczas można tworzyć ciasne lub niedbałe koczki, delikatnie kręcić włosy nadając im objętości oraz tworzyć różnego rodzaju plecionki.

Upięcia krótkich włosów można urozmaicić za pomocą opaski, ozdobnych wsuwek lub spinek. To, jakie upięcie można stworzyć na twoich włosach zależy od kilku czynników. Wśród nich duże znaczenie ma rodzaj włosów, ich długość oraz ilość. Im dłuższe włosy, tym więcej mamy możliwości. Nie oznacza to jednak, że z krótkich kosmyków nie da się stworzyć ciekawej fryzury! Polecamy spróbować przede wszystkim różnego rodzaju plecionek, szczególnie tych dobieranych, które pozostają blisko głowy. Warkocze dobierane, półkorona lub korona, z pewnością będzie robić wrażenie! Jeżeli masz nieco dłuższe włosy, możesz spróbować zapleść na nich kłos lub warkocz z czterech pasm. Jeśli natomiast zależy ci na ekspresowym upięciu włosów, zdecyduj się na niedbały koczek, spięcie włosów klamrą lub podpięcie ich wsuwkami.

Nie bój się ozdób!

Krótkie włosy czasami można zebrać opaską, bez konieczności upinania ich w jakikolwiek inny sposób. Na rynku można znaleźć mnóstwo akcesoriów, tych mniej i tych bardziej ozdobnych. Jeśli więc lubisz się wyróżniać, możesz kupić ozdobną opaskę, np. udekorowaną kokardą lub też błyszczącymi cekinami. To samo dotyczy spinek i klamr. Na lato przydatne mogą być również materiałowe chustki, które pozwolą ci nie tylko spiąć włosy, ale też osłonić głowę, co uchroni cię przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.