Upięcie krótkich włosów – jakie masz możliwości?

Upięcie krótkich włosów – twoje fryzury nie muszą być nudne!

Powszechnie panuje opinia, że krótkich włosów nie da się za bardzo upinać i tworzyć z nich ciekawych fryzur, które kojarzą nam się z długimi lub średniej długości kosmykami. Na szczęście, nie jest to pogląd zgodny z rzeczywistością, ponieważ upięcie krótkich włosów też jest możliwe! I wcale nie musi być to niski kucyk. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na upięcie krótkich kosmyków.

Krótkie włosy, krótkim włosom nie równe

Pierwszą rzeczą, którą musimy ustalić – z bardzo krótkich włosów nie da się stworzyć praktycznie żadnego upięcia. Można je przytrzymać wsuwkami, spinkami albo opaską. Ewentualnie spróbować delikatnie zapleść, jeżeli np. nosimy dłuższy przód lub grzywkę. Należy jednak mieć świadomość, że krótkie fryzury zazwyczaj są ozdobą samą w sobie, ze względu na ciekawe cięcie lub kolor. 

Jakie fryzury można zatem wykonać na krótkich włosach? Dobierany warkocz oraz różnego rodzaju plecionki, które oplatają głowę. Sprawdzą się również kucyki oraz koczki. Zarówno te niedbałe, jak i te ciasno zaplecione. Decydując się na upinanie krótkich włosów możesz stworzyć zakręcony kucyk, niski koszyczek lub zawinięte upięcie w stylu weselnym. W zależności od twoich preferencji, możesz upinać włosy proste lub pofalowane albo kręcone. Jeżeli jesteś posiadaczką prostych włosów, to wcześniejsze nadanie im objętości może pomóc w stworzeniu bardziej efektownych upięć. Polecamy eksperymentować z zaplataniem włosów, kręceniem ich i ozdabianiem za pomocą różnego rodzaju akcesoriów. Ciekawym pomysłem jest np. wplatanie we włosy wstążek lub chustki, co również sprawi, że wizualnie będziemy mieć na głowie więcej kosmyków.

Upięcia – samodzielne lub z dodatkowymi ozdobami

Upięcie krótkich włosów można zostawić w wersji saute lub też zdecydować się na dodatkowe ozdobienie go. Szczególnie polecamy opaski oraz ozdobne wsuwki i spinki. Z ich pomocą nadasz fryzurze oryginalnego charakteru i sprawisz, będzie się ona ciekawiej prezentować. Jeśli ci się spieszy, to możesz skorzystać z większych klamr lub spinek. Używając tego typu akcesoriów bez problemu będziesz w stanie zebrać włosy tak, żeby ci nie przeszkadzały. A jeżeli jesteś fanką egzotyki, to polecamy sięgnąć po ozdobne pałeczki. W zależności od długości oraz ilości włosów, będziesz mogła je wykorzystać do spięcia ich lub też do ozdobienia np. koczka w nieładzie. Przyjacielem krótkich włosów są również wsuwki. Za ich pomocą można z łatwością upiąć włosy po bokach głowy, resztę puszczając luźno. Dzięki temu włosy nie przeszkadzają przy wykonywaniu codziennych czynności.