Upinanie włosów do ramion – kilka propozycji

Upinanie włosów do ramion – plusy włosów średniej długości

Każda długość włosów ma swoje plusy i minusy. Długie włosy wymagają więcej czasu na czesanie i pielęgnowanie. Z kolei krótkie włosy często trzeba podcinać, a dodatkowo zazwyczaj nie da się ich spiąć, przez co cały czas wyglądają praktycznie tak samo. Dlatego, wiele osób decyduje się na włosy do ramion lub średniej długości. Ich pielęgnacja zajmuje mniej czasu niż w przypadku długich włosów, a jednocześnie, można je upinać, dzięki czemu dają więcej możliwości niż krótkie włosy. 

Włosy do ramion są stosunkowo uniwersalne i da się z nich zrobić naprawdę wiele różnych fryzur. Od tych najpopularniejszych, przy których upinanie włosów do ramion polega np. na zrobieniu niskiej kitki lub spięciu ich klamrą, po te wymagające nieco więcej pracy, ze względu np. na konieczność wcześniejszego pofalowania pasm. Nosząc włosy do ramion możesz zdecydować się na szereg różnorodnych upięć. Oto niektóre z nich.

Przykłady fryzur dla włosów do ramion

Zastanawiasz się, jak upiąć swoje włosy? Upinanie włosów do ramion jest prostsze niż ci się wydaje! Najprostszą fryzurą będą oczywiście kitki i kucyki na różnej wysokości. Włosy spięte w kitkę możesz dowolnie ozdobić, np. za pomocą opaski lub spinki. Możesz również owinąć gumkę za pomocą pasma włosów, dzięki czemu całość będzie się prezentować bardziej elegancko. 

Świetnie sprawdzą się również niskie upięcia, z pokręconych lub pofalowanych wcześniej włosów. Warto poświęcić chwilę na to, żeby nadać włosom więcej objętości, ponieważ dzięki temu dużo łatwiej będzie ci później spiąć je w ciekawą całość. Możesz zdecydować się na niesforny kok lub niskie upięcie w klimacie weselnym. Pomysłowe upięcia można również stworzyć zaplatając włosy. My polecamy szczególnie dwa warkocze dobierane, idące po bokach głowy, w sposób symetryczny. Kiedy plecionki spotkają się na środku, można je ze sobą połączyć i dopleść włosy do końca lub też zabezpieczyć je wsuwkami, a resztę puścić luźno. Polecamy poszukać inspiracji w Internecie, ponieważ z włosów do ramion można wyczarować bardzo dużo różnych, ciekawych plecionek. Ze wszystkich kosmyków lub tylko z ich części. 

A w sytuacji, w której nie masz czasu na wymyślne fryzury, polecamy spinać włosy za pomocą klamr lub dużych, płaskich spinek. Takie upięcie zajmuje dosłownie kilka sekund, a włosy nie będą ci przeszkadzać podczas wykonywania codziennych czynności i obowiązków. A poprzez używanie różnych klamr i spinek, możesz w prosty sposób urozmaicić swoją codzienną fryzurę.