Urodowe triki, które musi znać każda kobieta!

Od wieków kobiety stosują liczne triki urodowe, aby poprawić swój wygląd czy też przedłużyć trwałość makijażu. Niektóre ze sposobów mogą wydawać się nieco dziwne, jednak najważniejszą kwestią jest przecież to, że rzeczywiście działają. Oto kilka urodowych trików, które powinna znać każda kobieta.

Trik urodowy na przedłużenie trwałości szminki

Właśnie perfekcyjnie pomalowałaś usta, a już po chwili zaczyna z nich schodzić pigment? Zapewne znasz to doskonale z własnego doświadczenia i wiesz, jak bardzo może to być frustrujące. Zatem jednym z niezwykle przydatnych trików urodowych, które powinna znać każda kobieta, jest przedłużenie trwałości pomadki. Co zrobić, żeby szminka się trzymała tłumaczy Szmineczka.pl, co stanowi cenną podpowiedź, jak nakładać ten kosmetyk, by móc cieszyć się przepięknym kolorem ust przez cały dzień.

Dobrym sposobem utrwalenia szminki jest wykonanie peelingu ust przed nałożeniem makijażu. Możesz kupić gotowy produkt w sklepie kosmetycznym lub wykonać peeling z cukru i oleju. W ten sposób pozbędziesz się martwego naskórka i wyrównasz koloryt ust. Następnie pomaluj wargi pomadką w ulubionym kolorze i odciśnij jej nadmiar w chusteczkę. Przyłóż do ust bibułkę i nanieś na wargi warstwę pudru transparentnego, a dzięki temu szminka będzie się trzymała przez wiele godzin.

Sposób na pokruszony puder w kamieniu

Kolejnym z trików urodowych kobiet jest sposób na pokruszony puder w kamieniu. Pewnie nieraz zdarzyło Ci upuścić swój ulubiony puder prasowany. Wydaje się, że taki produkt już nie nadaje się do użytku i należy go wymienić na nowy, jednak istnieje bardzo prosty sposób na uratowanie pokruszonego pudru. Dokładnie zetrzyj produkt tak, aby jego struktura stała się sypka. Następnie ostrożnie przenieść puder do pojemnika i dodaj do niego kilka kropel spirytusu. Wymieszaj kosmetyk, aby uzyskać gładką papkę i równomiernie rozprowadź w pudełeczku. Po wyschnięciu nieprzyjemny zapach wyparuje, a produkt będzie jak nowy.   

Sztuczka urodowa na wydłużenie rzęs

Jednym z genialnych trików urodowych, które możesz zastosować w domu, jest przedłużanie rzęs przy pomocy pudru. To świetna alternatywa dla przyczepianych kępek. Oprósz rzęsy sypkim pudrem transparentnym, a następnie wytuszuj. W ten sposób rzęsy będą wydawały się gęstsze i dłuższe.

Kobiecy trik urodowy na idealne kreski eyelinerem

Zrobienie idealnie równych kresek eyelinerem może stanowić spore wyzwanie, więc jeśli chcesz, aby Twoje spojrzenie zniewalało, wypróbuj jeden z szybkich trików urodowych. Przyłóż do kącika oka kawałek tekturki i narysuj wzdłuż niej kreskę na powiece, a dzięki temu będziesz mogła cieszyć się perfekcyjnie wykonanym makijażem. Ten trik urodowy świetnie sprawdzi się również podczas aplikacji cieni, ponieważ zapobiegnie ich osypywaniu się na policzki.

Kobiety stosują bardzo wiele trików urodowych, które ułatwiają im wykonywanie i utrwalanie makijażu. Koniecznie wypróbuj, choć część z nich, a przekonasz się, jakie efekty można uzyskać, dzięki prostym sztuczkom. A jakie Ty znasz triki urodowe? Podziel się swoimi propozycjami w komentarzu pod artykułem.