Wałek jadeitowy Rossmann – co to takiego?

Wałek jadeitowy Rossmann jest połączeniem filozofii wschodniego dbania o urodę oraz spraw, które kwalifikuje się jako tak zwane „relikty przeszłości”. Dlaczego? Spróbujmy zajrzeć do łazienkowej szafki swojej babci lub też zapytajmy ciotki, czy takie narzędzia pamięta z czasów PRL-u. Dzisiaj roller powraca w wielkim stylu. Sprawdźmy to urządzenie jak mamy je używać.

Filozofia

O rytuałach azjatyckich piękna zrobiło się już głośno kilka lat temu. Nie myśleliśmy wcześniej o tym, co się kryje za sekretami wiecznej młodości mieszkanek z Dalekiego Wschodu. Odkrywamy z ciekawością, że poza dietą bogatej w ryby oraz sposobu właściwego zaparzania herbaty, za cerę promienną Koreanek, Japonek oraz Chinek.

Warto się skupić na wałku jakim jest wałek jadeitowy Rossmann. Jadeit jest kamieniem żądowym. Ma on nieść ze sobą młodość, jak i także witalność. Poza działaniem fizycznym na skórę ma także duchowe właściwości.

Jaki wpływ ma masaż twarzy jadeitowym wałkiem oraz jak go używać?

Skoro w chińskiej medycynie oznacza młodość i witalność, to prowadzi nad do wniosku bardzo prostego – łagodzi obrzęki, niweluje zmęczenie cery, wygładza skórę oraz także sprawia, że znika jej szarość. Jeśli go stosujemy regularnie (przynajmniej raz w tygodniu) zobaczymy bardzo szybko, że nasze worki oraz także cienie pod oczami gdzieś podziały się, a skóra na szyi zyskała bardzo jedwabistą gładkość.

Kosmetolożki zwracają także uwagę na to, że jadeitowy wałek zamyka pory, zmniejsza wydzielanie się sebum oraz także poprawia mikrokrążenie.

Pamiętajmy jednak, że to nie jest w żadnym wypadku remedium na wszelkie problemy skóry. Nie pozbędziemy się trądziki ani też pękających naczynek, nie zmieni się także głębokość zmarszczek. Nie wyklucza to, że roller będzie ogromnym wsparciem i na pewno nie zaszkodzi

Jak używać wałek jadeitowy? Bardzo ciekawe jest to, że wałków z kamieni (kwarc czy też jedeit) używać możemy do limfatycznego masażu naszego ciała. Należy jednak wiedzieć, jak go przeprowadzić w sposób odpowiedni. Roller jadeitowy bowiem służy do limfatycznego drenażu. Jest to bardzo ważna informacja.

Pomimo, że do wschodniej Azji mamy sporo kilometrów, to w naszym kraju znajdziemy mnóstwo miejsc, w których możemy bez żadnego problemu poddać się takiemu profesjonalnemu masażu. Co więcej kupując odpowiedni produkt jesteśmy w stanie przeprowadzić go samodzielnie. Na ten temat możemy nieco poczytać czy też zapoznać się z filmikami, które są zamieszczone bardzo często w sieci. Na pewno okażą się pomocne i to bardzo.