Warkoczyk z grzywki i inne pomysły na zaplatanie włosów

Warkoczyk z grzywki i inne pomysły na plecionki

Zaplatanie włosów nie jest trudne, a pozwala na uzyskanie dziewczęcego, stylowego wyglądu. Jeżeli znudził ci się tradycyjny warkocz, to zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na stworzenie różnych fryzur wykorzystujących zaplatanie włosów. Jedną z najprostszych, a zarazem bardzo praktycznych fryzur jest warkoczyk z grzywki. Dzięki zapleceniu grzywki, nie będzie nam ona wpadać do oczu. Taką fryzurę najlepiej stworzyć z warkocza dobieranego z jednej strony. Dzięki temu splot będzie ładnie przylegał do głowy. Możesz też wykorzystać tzw. warkocz holenderski, który jest zaplatany od dołu. Ten rodzaj zaplatania również warto połączyć z warkoczem dobieranym.

Jeżeli zależy ci na upięciu włosów opadających ci na oczy, to polecamy zaplecenie korony lub pół korony. Dobrym pomysłem będzie również zebranie włosów w kucyk, zaplecenie z nich luźnego warkocza, a następnie upięcie całości w niedbały koczek.

Stwórz dziewczęcą, romantyczną fryzurę

Warkocze i inne plecionki wyglądają bardzo delikatnie i dziewczęco. Jeśli chcesz wyglądać romantycznie, a zarazem niebanalnie, to zaplatanie włosów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Możliwości jest wiele – od tradycyjnych warkoczy, przez warkocze holenderskie i dobierane, po kłosy lub tzw. warkocz-wodospad. Zaplatając włosy pamiętaj, że nie musisz wykorzystać wszystkich włosów do stworzenia warkocza. Ciekawą, bardzo prostą fryzurą jest np. zaplecenie warkocza z niewielkiej części włosów, znajdujących się po wewnętrznej stronie, blisko głowy, a następnie przełożenie go na drugą stronę, tak, żeby uzyskać opaskę. Będzie to można wówczas uznać, że alternatywny warkoczyk z grzywki.

Stworzone plecionki możesz później dowolnie upinać, tworząc np. koki lub ślimaczki. Warkocze możesz również ozdabiać, np. za pomocą spinek. Bardzo efektownie wygląda zaplecenie włosów w warkocz, gdzie jedną częścią plecionki stanowi np. apaszka lub szal. Decydując się na taką fryzurę możesz uzyskać paryski look. Zwłaszcza, gdy całość połączysz z beretem i szykownym żakietem lub marynarką. Ładnie wyglądają również początki warkocza dobieranego z rozpuszczoną resztą włosów. Jeżeli podobają ci się warkocze i chciałabyś nieco odświeżyć swoją codzienną fryzurę, to polecamy zajrzeć na blogi poświęcone modnym fryzurom oraz na serwisy społecznościowe, oferujące inspirujące zdjęcia. Jesteśmy pewni, że w internecie znajdziesz mnóstwo propozycji ciekawych fryzur na różne okazje. W końcu warkocze nadają się do noszenia na co dzień, do pracy, na randki i na większe wyjścia też. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj plecionki.