Wkładki żelowe do szpilek – co powinieneś o nich wiedzieć?

Wkładki żelowe do szpilek – kiedy sięgnąć po taki produkt?

Zakładasz buty na wysokim obcasie i planujesz spędzić w nich cały dzień? A może wybierasz się na przyjęcie lub tańczoną imprezę, gdzie również będziesz nosić szpilki? Rzadko nosisz obcasy i chodzenie w tego typu obuwiu sprawia ci dyskomfort? Sięgnij po wkładki żelowe do szpilek. Zadaniem takiego produktu jest poprawa komfortu podczas chodzenia w butach na wysokim obcasie. Żelowe wkładki zapewniają amortyzację i chronią przed otarciami. Dobrze dobrane uchronią cię przed bólem palców oraz pięt. 

Chodzenie na obcasach stanowi obciążenie dla sylwetki. Choć figura pięknie się prezentuje, ponieważ plecy są wyprostowane, pupa podkreślona, a brzuch wciągnięty, to nie da się ukryć, że sytuacja, w której cały czas obciążamy odcinek krzyżowo-lędźwiowy nie jest zdrowa. Dodatkowo, podczas chodzenia w szpilkach cały ciężar opiera się na przedniej części stopy, a ścięgna Achillesa pozostają napięte. W takiej sytuacji, wkładki żelowe do szpilek będą wybawieniem. Oraz inwestycją w nasze zdrowie. Jeśli więc lubisz chodzić na obcasach lub jesteś do tego zobligowana z powodu wykonywanej pracy, to zakup żelowych wkładek z pewnością poprawi twój codzienny komfort.

Jakie są zalety stosowania żelowych wkładek?

Noszenie wkładek do butów posiada szereg zalet. Wśród nich zdecydowanie warto wymienić fakt, że żelowe wkładki są wytrzymałym produktem. Ze względu na swoją elastyczność i odporność na ścieranie oraz ściskanie należą do produktów, które prawidłowo użytkowane będą z tobą przez długi czas. Noszenie wkładek pozwala na amortyzowanie mikrowstrząsów pojawiających się podczas chodzenia na obcasach. Dodatkowo, newralgiczne punkty na stopie, takie jak podbicie i palce są chronione. 

Nie sposób nie wspomnieć również o aspektach estetycznych. Wkładki wykonane z transparentnego żelu nie rzucają się w oczy, dzięki czemu chronią twoje stopy w dyskretny sposób. Żelowe wkładki należy przykleić do buta – pozwala to uniknąć przesuwania się produktu. Warto wiedzieć, że stopa leżąca na wkładce jest nie tylko odciążona, ale też utrzymywana w jednym miejscu. Plusem jest również to, że korzystanie z wkładek żelowych pozwala na zmniejszenie problemu nadmiernie rogowaciejącego naskórka, który może pojawić się na stopach w miejscach przeciążeń. W zależności od potrzeb i indywidualnych upodobań możesz wybrać żelowe wkładki do szpilek, podpierające całą stopę lub też mniejszą wersję produktu, służącą do noszenia pod palcami. Istnieją również wkładki do noszenia pod piętami i za piętami. Dzięki takiej różnorodności bez problemu znajdziesz żelowe wkładki dopasowane do konkretnych butów i twoich potrzeb.