Włosy do ramion, fryzury półdługie – którą wybrać?

Włosy sięgającą długością ramion są jednymi z tych, które z racji popularności tej długości, mają też największy wybór fryzur i sposobów uczesania. W salonach fryzjerskich, ale i na modnych blogach urodowych znajdziemy ponad sto pomysłów na to, jak nad nimi zapanować i jak przy pomocy odpowiednio dobranej fryzury, podkreślić własną urodę. Od czego zacząć?

Wybór fryzury, a kształt twarzy

Włosy do ramion, fryzury półdługie mogą się w różnych uczesaniach różnie prezentować. Warto wiedzieć, że ostateczny efekt w wyglądzie ma tu związek nie tylko z długością, ale i z kształtem twarzy, oprawą oczu, typem cery i dobraną do siebie koloryzacją. Rozważając wybieraną fryzurę najlepiej wziąć pod uwagę wszystkie te elementy tak, by efekt był optymalny i wydobywał piękno, podkreślając atuty naszej urody.

Zalety fryzur do ramion: ujmują lat, sprawiając, że kobiety dojrzałe wyglądają w nich przynajmniej kilka lat młodziej, są niezwykle kobiece, a do tego świetnie sprawdzają się u kobiet, których włosy są naturalnie cienkie i słabe. W tym ostatnim przypadku przy odpowiednio dobranym uczesaniu włosów wydaje się więcej niż w rzeczywistości nie są płaskie, ani pozbawione blasku.

Włosy do ramion – jakie fryzury półdługie?

  • Lob – hit od kilku sezonów. Fryzurę cechuje charakterystyczny nieład, który osiąga się celowo! Nieprecyzyjny wygląd, swoboda uczesania i swojego rodzaju „artystyczny look”. Niektórzy twierdzą, że idealnego loba osiąga się wstając z łóżka i zapominając o grzebieniu.
  • Proste – minimalizm i elegancja w czystej postaci. Uczesanie stworzone dla pań o prostych włosach, które co ważne się nie puszą. Codzienne poprawianie prostych włosów do ramion warto wykonywać wygładzającymi kosmetykami i od czasu do czasu – prostownicą termiczną. Wiele osób ceniących to uczesanie stawia też na keratynowe prostowanie włosów w salonie fryzjerskim.
  • Wob – naturalna wersja. Przy tej fryzurze nie używa się do układania włosów żadnych kosmetyków, żeli, lakierów ani pianek. Pasma raz ułożone przez fryzjera mają układać się naturalnie i swobodnie. Lekki nieład podniesie tu jedynie efekt puszystości włosów!
  • Kręcone – stworzone dla kobiet o naturalnie kręconych włosach, ale i dla tych, które na pewnej długości po prostu je podkręcają. Do tego celu wykorzystać można wałki, termoloki czy klasyczne papiloty.
  • Fryzury z grzywką lub bez grzywki – cała gama wariacji do wyboru!
  • Z przedziałkiem w różnych pozycjach – ciekawie wygląda nie tylko przedziałek na boku czy centralny, ale i takie, które formuje się „w zygzaka”.