Włosy karmelowe – świetny odcień dla blondynek oraz dla brunetek

Karmel na pewno większości z nas kojarzy się ze słodyczami. Jednak to obecnie hitem są włosy karmelowe. Karmelowy blond, brąz czy też ombre to prawdziwy hit. Sprawdźmy komu będzie taki odcień pasował, a kto raczej powinien z tego pomysłu zrezygnować.

Dla kogo taki odcień?

Fenomen włosów w kolorze karmelowym tkwi w zasadzie w każdej z nas. Wystarczy dopasować odpowiednio odcień farby do naszego typu urody i zyskamy naprawdę bardzo, ale to bardzo spektakularny rezultat. Na tony karmelowe postawić mogą nie tylko brunetki i blondynki, ale także kobiety o rudych włosach. Na pewno włosy karmelowe powinny współgrać z naszą karnacją. Zanim wykonamy koloryzację warto rozważyć także przeprowadzenie bardzo profesjonalnej analizy kolorystycznej. Podczas takiej analizy stylista oceni, czy zaliczamy się do typów urody bardziej zimnych czy też jednak ciepłych. Wówczas dobierze nam kolor farby wręcz idealny.

Karmelowy brąz czy też karmelowy blond mają zawsze dwie wersje. Jest to wersja cieplejsza, która jest bardziej ruda i wersja chłodniejsza, która jest bardziej stonowana. Aby wybrać właściwie kolor farby, to musimy przyłożyć do naszej twarzy kremowy i śnieżnobiały kawałek jakiegoś materiału. Dzięki temu sposobowi zaobserwujemy, w której tonacji będziemy wyglądały bardziej korzystniej. Bardzo dobrym sposobem będzie także sprawdzenie, w jakim konkretnie odcieniu włosów karmelu wygląda jakaś sławna osoba, która jest do nas podobna.

Która sławna kobieta zdecydowała się na karmelowe włosy?

Krótkie włosy karmelowe nosiła Emma Watson, która zasłynęła dzięki roli Hermiony w serii Harry Potter. Z brązami karmelowymi eksperymentowała także aktorka Anna Mucha czy też Anna Lewandowska.

Jasne włosy karmelowe to fryzura popularnej piosenkarki Jennifer Lopez czy też Marceliny Zawadzkiej – Miss Polonia. Jeśli zaś chodzi o włosy karmelowe ombre dla brunetek, to na pewno sporą inspiracją okaże się przepiękna Selena Gomez. Inspiracji tym trendem jak widzimy na załączonym obrazku wcale nie brakuje. Noszą je zarówno gwiazdy z naszego kraju, jak i także bardzo wiele zagranicznych gwiazd. Na pewno znajdziemy dla siebie odcień idealny. Jeśli będziemy miały problem z dokonaniem tego samodzielnie, to na pewno fryzjer nam doradzi, który kolor będzie najodpowiedniejszy. Gdy wybieramy się na farbowanie włosów do fryzjera, to zadbajmy o to, aby był to fryzjer rzeczywiście doświadczony, który zna się na swojej robocie. Dzięki temu będziemy mogły siedzieć sobie na fotelu wygodnie i o nic się nie obawiać.

Taki mamy właśnie plan.