Wrastające włosy na nogach to uciążliwa przypadłość, której da się pozbyć

Wrastające włosy na nogach – co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Problem wrastających włosków może mieć dwie przyczyny. Albo włoski są zbyt słabe, żeby przebić się przez naskórek, albo naskórek jest zbyt gruby, żeby normalne włoski były w stanie prawidłowo rosnąć. Problem wrastania pojawia się zazwyczaj u osób, które pozbywają się owłosienia za pomocą metod osłabiających włoski, takich jak wosk lub depilator. Oczywiście u osób stosujących inne metody usuwania owłosienia problem również może się pojawić.

Wrastające włoski są problematyczne z różnych przyczyn. Najbardziej dotkliwą jest ból, pojawiający się w momencie, w którym włoski nie mogą przebić się przez naskórek, co powoduje rozwój stanu zapalnego. Problemem jest również estetyka – wrastające włoski nie wyglądają atrakcyjnie. Na szczęście istnieją sprawdzone metody pozwalające na rozwiązanie problemu, którym są wrastające włosy na nogach oraz innych częściach ciała.

Jak pozbyć się problemu?

Kiedy zauważysz u siebie wrastające włosy na nogach postaraj się wyciągnąć je z mieszka włosowego za pomocą odkażonej pęsety. Jeżeli masz cienki naskórek, to problem może zostać rozwiązany wykonaniem peelingu, który złuszczy skórę, niejako “otwierając” mieszki włosowe i pozwalając włoskom wyjść na zewnątrz. Na rynku znajdziesz również różnego rodzaju preparaty na wrastające włoski. Możesz zdecydować się na maść, krem, płyn lub żel, w zależności od twoich preferencji. 

Dobrym pomysłem jest jednak nie dopuszczenie do sytuacji, w której wrastające włoski będą stanowiły poważny problem. Dlatego, jeżeli wiesz, że masz tendencję do wrastania, postaraj się znaleźć metodę depilacji, która w jak najmniejszym stopniu będzie podrażniała twoją skórę. Czasami dobrym pomysłem jest również zaprzestanie depilacji, przynajmniej na jakiś czas. Żeby ułatwić włoskom wyrastanie, dobrze jest dbać o stan naskórka. W tym celu regularnie nawilżaj i złuszczaj skórę. Wykonywanie peelingu raz lub dwa razy w tygodniu sprawi, że twoja skóra będzie cieńsza i pozbawiona warstwy zrogowaciałego naskórka. Z kolei nawilżanie zmiękczy i uelastyczni skórę. Wszystko to sprawi, że włoski będą w stanie łatwiej przebić naskórek, co zniweluje ryzyko rozwoju stanów zapalnych. 

Jeśli powyższe metody nie przyniosą pożądanego rezultatu, polecamy udać się do dermatologa. Doświadczony specjalista pomoże ci w rozwiązaniu problemu wrastających włosków, tak, żebyś nie musiał zmagać się z tą uciążliwą dolegliwością. Pamiętaj, że im szybciej zwrócisz się po pomoc, tym szybciej rozwiążesz swój problem.

Dodaj komentarz