Wszywka alkoholowa Wrocław. Zmiany w stylu życia po zabiegu.

Zmagasz się z ciągłą chęcią sięgnięcia po alkohol, pomimo uczestniczenia w regularnej terapii? Ciężko Ci utrzymać trzeźwość, zdyscyplinować się i wyjść z uzależnienia? Wiemy jak trudny bywa proces leczenia alkoholizmu, w szczególności na początku, gdy doskwierają również fizyczne objawy odstawienia tej szkodliwej substancji. Przedstawiamy rozwiązanie, które może okazać się wielkim krokiem ku lepszej i zdrowszej przyszłości. Skutecznym wsparciem podczas leczenia okazuje się wszywka alkoholowa esperal.

Czym właściwie jest wszycie alkoholowe?

Szczególnie na początku procesu leczenia, sama terapia okazuje się nie wystarczać osobom zmagającym się z pragnieniem sięgnięcia po alkohol i fizycznymi odczuciami związanymi z jego nagłym brakiem. Sięgają one wtedy po różne formy wsparcia, które jednak często okazują się szkodliwe, mało skuteczne w działaniu lub całkiem inwazyjne i kosztowne, na przykład tabletki łagodzące skutki odstawienia alkoholu czy zabiegi odtrucia alkoholowego. Możliwością, która jest zarówno skuteczna, jak i bezinwazyjna okazuje się wszywka alkoholowa.

Esperal w postaci małej tabletki wypełnionej substancją antyalkoholową, disulfiramem, umieszczany jest pod skórą osoby uzależnionej (najczęściej w okolicy pośladków lub łopatek), podczas szybkiego i bezbolesnego zabiegu trwającego około 30 minut. Wykwalifikowany specjalista wykonuje wtedy niewielkie nacięcie, którego czas gojenia wynosi jedynie około 14 dni.

Wszywka alkoholowa działa na zasadzie bariery psychicznej w umyśle osoby uzależnionej. Disulfiram uwalniany jest praktycznie od razu po zaszyciu i działa sukcesywnie przez okres następnych 10 miesięcy, aktywnie płynąc w krwiobiegu pacjenta. Na co dzień wszywka pozostaje niewyczuwalna i nie wypływa negatywnie na funkcjonowanie osoby uzależnionej. Przypomina o sobie dopiero w momencie, gdy zdecyduje się ona sięgnąć ponownie po alkohol. Wtedy też, praktycznie natychmiastowo, dochodzi do wystąpienia szeregu skutków reakcji antyalkoholowej, które potrafią utrzymywać się nawet do 10 godzin później. Do najczęściej przywoływanych należą: duszności, kołatania serca, wzrost ciśnienia, ból brzucha, wymioty czy stany lękowe. W wyjątkowych przypadkach, gdy spożyta ilość alkoholu była naprawdę duża, osoba uzależniona może doprowadzić do śmierci w wyniku przedawkowania. Do reakcji dochodzi nie tylko w przypadku napicia się alkoholu w postaci wina czy wódki, lecz także w ramach produktów, w których stanowi on jedynie jeden ze składników. Są to na przykład syropy na kaszel, płyny do płukania ust na bazie alkoholu, cukierki z alkoholem lub ciasta na bazie ponczu.

Przeczytaj też:  Medycyna na Odległość: Jak Nowoczesna Technologia Przemienia Opiekę Zdrowotną

Jak przejść zaszycie alkoholowe? Gdzie się zgłosić?

Obecnie w Polsce zaszycie alkoholowe wykonywane jest w większości dużych miast. Oficjalne gabinety chirurgiczne funkcjonują codziennie i pracują w nich wykwalifikowani specjaliści, którzy zawsze z chęcią pomogą podjąć decyzję i rozwieją wątpliwości. Na miejscu czekają również pracownicy, którzy dbają o komfort i dyskrecję pacjentów, ale także obsługują ogólnodostępną infolinię, z której można skorzystać anonimowo.

Aby przejść wszycie, wystarczy zgłosić się bezpośrednio do najbliższego punktu przeprowadzającego zaszycie alkoholowe. Przed zabiegiem pacjent uczestniczy w obowiązkowych konsultacjach z lekarzem chirurgiem, podczas których odpowiada on na wszelkie pytania, wyklucza ewentualne przeciwwskazania i omawia etapy dalszego działania. W większości przypadków zabiegi odbywają się nawet tego samego dnia, co wywiad. Istnieje możliwość umówienia się na konkretny termin, jednak po wcześniejszym uczestnictwie w konsultacjach.

Dowiedz się więcej o wszywce alkoholowej i zapisz się na zabieg, odwiedzając https://esperalwroclaw.com/.

Ile kosztuje zabieg wszycia esperalu?

Wszywka alkoholowa powinna być traktowana jako rodzaj długoterminowej inwestycji w swoją osobę. Okres ważności esperalu wynosi od 8 do 12 miesięcy i nie ma możliwości wcześniejszej rezygnacji z wykonanego wszycia.

Koszty zabiegu to wydatek rzędu kilkuset złotych, który uzależniony jest od różnych czynników. Przede wszystkim decydujące są opcje dodatkowe, czyli możliwości zwiększenia swojego komfortu przez pacjenta w postaci doboru rodzaju szwów czy obecności antybiotyku w zastrzyku. W zależności również od lokalizacji gabinetu chirurgicznego ceny mogą się różnić.

Warto jednak wiedzieć, że w cenę każdorazowo, niezależnie od wybranych udogodnień, wliczone są: zabieg, dawka leku, rodzaj szwów, opieka i doradztwo medyczne oraz oficjalny certyfikat potwierdzający udział w zaszyciu.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania wszywki alkoholowej?

Pomimo faktu, że wszycie alkoholowe jest rozwiązaniem bezinwazyjnym i skutecznym, istnieją czynniki, które dyskwalifikują osobę zainteresowaną z możliwości przejścia zabiegu. W większości przypadków są to przede wszystkim: uczulenia na substancje aktywne w tabletce antyalkoholowej, ciąża lub karmienie piersią, występowanie chorób przewlekłych, niewydolność oddechowa bądź krążeniowa, niedokrwistość, nadciśnienie, cukrzyca, padaczka, choroby nerek czy chociażby niedoczynność tarczycy.

Przeczytaj też:  Skuteczna pielęgnacja skóry twarzy

Przed każdym zabiegiem pacjent uczestniczy w obowiązkowych konsultacjach z wykwalifikowanym chirurgiem, który przeprowadza dokładny wywiad medyczny. Dzięki temu może wykluczyć obecność przeciwwskazań i wydać oficjalną zgodę na przejście zaszycia. Osoba uzależniona może więc czuć się zaopiekowana i nie musi samodzielnie zdecydować o swoim stanie.

Oczywiście warto wiedzieć, że przeciwwskazaniem do zabiegu jest również nieutrzymanie abstynencji na minimum 24 godziny przed planowanym zaszyciem alkoholowym. Lekarz zmuszony jest odmówić wykonania zabiegu, jeśli w organizmie wciąż obecne są ilości alkoholu.

Czy wszywki alkoholowe są bezpieczne dla wszystkich?

Jak wspomniano wyżej, istnieją pewne przeciwwskazania do zastosowania wszywki alkoholowej. Niemniej jednak nie stanowi ona zagrożenia dla zdrowia w przypadku reszty zainteresowanych osób.

Esperal polecany jest przez specjalistów nie tylko osobom, które borykają się z brakiem dyscypliny w utrzymaniu trzeźwości, lecz także tym, którzy chcieliby zastosować wszycie jako formę profilaktycznego działania. Zaszycie alkoholowe może być również przeprowadzane ponownie, po upływie ważności aktywnej w organizmie wszywki. Każdorazowo jednak po wcześniejszych konsultacjach ze specjalistą.

Zabieg zaszycia przeprowadzany jest w sterylnych warunkach, przy użyciu najlepszych narzędzi. Czas trwania to około 30 minut, podczas których osoba uzależniona pozostaje świadoma i nie odczuwa bólu (dzięki znieczuleniu miejscowemu).

Co, jeśli wciąż się zastanawiam? Dokąd się zgłosić?

Jeśli wciąż potrzebujesz odpowiedzi na różne pytania lub masz wątpliwości i potrzebujesz rozmowy z osobą obeznaną w temacie zaszyć alkoholowych, śmiało możesz skorzystać z infolinii +48 514 825 617 dostępnej anonimowo dla wszystkich. Możesz także bezpośrednio udać się do oficjalnych gabinetów chirurgicznych i skorzystać z rozmowy na miejscu. Pamiętaj, że pierwszy krok zawsze jest najtrudniejszy, ale jeśli marzysz o świadomym życiu i uwolnieniu się od alkoholu, nie czekaj dłużej. Teraz jest Twój czas.