Wybielanie zębów

Każdy, kto marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, pewnie nie raz próbował domowych sposobów na wybielanie zębów, za każdym razem mocno się rozczarowując.

Domowe sposoby z pewnością są tanie i proste, ale nie należą do najskuteczniejszych metod rozjaśniania uśmiechu. O wiele lepsze efekty przynoszą profesjonalne techniki wybielające oferowane przez gabinety stomatologiczne.

Na czym polega profesjonalne wybielanie zębów? 

W gabinetach stomatologicznych zabiegi rozjaśniania zębów wykonuje się trzema technikami. Pierwsza to wybielanie laserowe – metoda polegająca na nałożeniu na zęby specjalnego żelu rozjaśniającego, a następnie aktywowaniu jego działania utleniającego za pomocą wiązki światła lasera diodowego. Druga to wybielanie przy użyciu lampy – technika bardzo zbliżona do wybielania laserowego, różniąca się od niej jedynie zastosowanym światłem, ponieważ do aktywacji żelu rozjaśniającego wykorzystuje się w tym przypadku światło ledowe lub halogenowe o wysokiej częstotliwości. Zupełnie inaczej wygląda trzecia metoda wybielania zębów: nakładkowa. Wybielanie nakładkowe polega na regularnym noszeniu przez pacjenta stworzonych na jego indywidualne zamówienie specjalnych nakładek z żelem rozjaśniającym. Aby takie nakładki przyniosły oczekiwany rezultat, trzeba je zakładać na co najmniej 4 godziny dziennie przez 2 – 4 tygodnie. Ta technika wybielania zębów jest zdecydowanie najbardziej czasochłonna, ale też najtańsza z wszystkich. Co jednak najważniejsze, każda z wyżej wymienionych metod jest skuteczna – pozwala na trwałe rozjaśnienie naturalnego koloru zębów o nawet kilka tonacji. Więcej porad znajdziesz na Declinic.pl.

Dlaczego warto profesjonalnie wybielać zęby? 

Profesjonalne wybielanie zębów jest nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne. W przeciwieństwie do wybielania domowego szybko przynosi widoczne na pierwszy rzut oka efekty, które utrzymują się latami, a jednocześnie w najmniejszym nawet stopniu nie niszczy szkliwa. Po takim zabiegu zęby są wciąż mocne i zdrowe, a jedyna różnica, jaką da się zauważyć w ich wyglądzie, to spektakularna poprawa estetyki – pacjent w końcu może się cieszyć śnieżnobiałym uśmiechem, o którym zawsze marzył!