Wycieniowane włosy do ramion i ich wady oraz zalety

Wycieniowane włosy do ramion są bardzo ciekawą alternatywą dla włosów ściętych na prosto. Przyjrzyjmy się tej modzie nieco bliżej.

Jakie są zalety wycieniowanych włosów?

Wycieniowane włosy do ramion nadają fryzurze stopniowany efekt. Jest to efekt powiększonej optycznie objętości. Nowe cięcie, jak i także uczesanie prezentować się będzie najlepiej do kilku dni po fryzjerze u naszego fryzjera. Pamiętajmy, aby na wizyty umawiać się regularnie, aby udało się podtrzymać kształt włosów pocieniowanych i jednocześnie ułatwić sobie ich układanie oraz także pielęgnację. A na co jeszcze możemy liczyć wybierając wycieniowane włosy?

Na pewno włosy pocieniowane podnoszą się naturalnie u nasady. Zyskują niesamowitą lekkość i generalnie także objętość. Daje nam to na wrażenie świeżości oraz także znacznie większej ilości włosów.

Kolejna zaleta to fakt, że cieniowanie włosów wysmukla wyraźnie sam kształt twarzy. Pocieniowane włosy to w żadnym wypadku trend sezonowy. To cięcie jest bardzo dobrym ponadczasowym pomysłem dla kobiet z włosami długimi, do ramion, ale także nawet z włosami krótkimi.

Dla kogo cieniowanie włosów będzie strzałem w dziesiątkę?

Włosy na prosto ścięte są fryzurą, którą kochają chyba wszystkie blogerki modowe. Powstaje tak naprawdę efekt cięcia niemal od linijki, a roni się to także maszynką do włosów. W takiej wersji włosy wyglądają naprawdę świetnie zarówno rozpuszczone, jak i także związane w kucyk bądź zaplecione w warkoczy, w opcji z grzywką czy też bez niej. Są jednak mocno dociążone i mogą stracić nieco na objętości. Tym samym wyglądają na oklapnięte. Prezentuje się to niestety źle na włosach cienkich. W przypadku kręconych włosów, które zostały ścięte na prosto mogą się wydawać nieco słabsze.

Włosy pocieniowane są świetną opcją dla posiadaczek szczęśliwych włosów gęstych, długich, grubych oraz cienkich, a przez to obciążonych nadmiernie na samych końcach. Cieniowane włosy wyglądają doskonale na głowie chociażby Jennifer Aniston. Cieniowanie pomoże zdecydowanie okiełznać przeróżne loki oraz fale, zarówno na krótszych, jak i także na dłuższych włosach. Jednak jeśli mamy włosy raczej krótsze i przykładowo do ramion, a często upinamy je w koki czy też w modny koczek na samym czubku głowy, to wiedzmy, że pocieniowane włosy się nie za bardzo sprawdzą i raczej będą się nam wymykały z wiązania. Może to być misterne upięcie. Musimy to także mieć na względzie.

Gdy mamy z tyłu głowy zarówno wady i zalety tego rozwiązania, to możemy podjąć przemyślaną decyzję.