Wymarzyłaś sobie tatuaże na żebrach? Sprawdź, co warto wiedzieć na ich temat!

Tatuaże na żebrach – co powinienaś o nich wiedzieć?

Z założenia, tatuaże są ozdobą na całe życie. Dlatego, zanim zdecydujesz się na wykonanie jakiegoś wzoru, dobrze się zastanów, czy na pewno jesteś go pewien. Tatuaże na żebrach wykonywane są z różnych powodów. Jednym z nich może być np. to, że taką ozdobę stosunkowo łatwo ukryć pod ubraniem. Wiele osób kieruje się również względami estetycznymi, argumentując, że malunek w tym miejscu po prostu im się podoba. Marzysz o tatuażu na żebrach? W takim razie, zanim się na niego zdecydujesz, przemyśl poniższe kwestie. 

Pierwszą istotną kwestią jest twój próg bólu. Jeżeli posiadasz tatuaż na karku lub kostce, to dla większości osób odczucia bólowe, towarzyszące tatuowaniu tych miejsc są podobne do tych, które pojawiają się podczas tatuowania żeber. Warto jednak mieć na uwadze, że odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną. Jeśli jednak wiesz, że masz stosunkowo niski próg bólu, to tatuaże na żebrach mogą nie być najlepszym pomysłem. Kolejną kwestią jest wzór – powinien być optymalnej wielkości, żeby dobrze się prezentować. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki wzór będzie dobrze wyglądać w tym miejscu, polecamy skonsultować się z twoim tatuatorem, który z pewnością pomoże ci wybrać odpowiedni dla ciebie motyw.

Cena, styl i czas wykonywania tatuażu

Tworzenie rysunków na ciele jest bardzo indywidualnym procesem, którego nie da się odgórnie wycenić. Dlatego niezależnie od tego, czy interesuje cię tatuaż na żebrach, karku, plecach, przedramieniu, czy też w dowolnym innym miejscu na ciele, każdy wzór będzie wyceniany indywidualnie. Dużo bowiem zależy od samego artysty, jego stylu, doświadczenia oraz wybranego przez ciebie motywu.

Inaczej wyceniony zostanie prosty, geometryczny wzór, a inaczej obrazek z dużą ilością detali. Dlatego, czasami bardziej skomplikowany, mniejszy motyw potrafi kosztować więcej, niż duży, przejrzysty rysunek. Wpływ na cenę często ma również barwa tatuażu. Dlatego, jeżeli masz pomysł na konkretny rysunek, polecamy skontaktować się z artystą, którego prace ci się podobają. Opowiedz mu o swoim pomyśle i wspólnie ustalcie szczegóły. Do szczegółów będzie należeć nie tylko cena, ale również czas wykonywania tatuażu, co dla wielu osób jest bardzo istotną informacją. Szczególnie jeśli będzie to twój pierwszy tatuaż to może okazać się, że ból będzie większy lub mniejszy niż się spodziewałeś. A co za tym idzie, że np. wybrany przez ciebie wzór będzie musiał zostać rozłożony na dwie sesje zamiast zostać wykonany na jednej. Pamiętaj, że proces tatuowania powinien być dostosowany do twoich predyspozycji i wytrzymałości.

Dodaj komentarz