Wysokie czoło fryzury – jakie wybrać?

Wysokie czoło możemy zakryć odpowiednim uczesaniem. Jeśli chodzi o wysokie czoło fryzury, to mamy bardzo szerokie pole do popisu. Wysokie czoło świetnie wygląda z przeróżnymi grzywkami, ale także powinnyśmy wypróbować strzyżenia innego rodzaju.

Fryzury z grzywką

Jedną z opcji najpopularniejszych jeśli chodzi o wysokie czoło fryzury jest jak najbardziej grzywka. Styliści nam polecają na pewno grzywkę nieco dłuższą, która zakrywa brwi w stylu sześćdziesiątych lat. Takowe cięcie podkreśla świetnie kości policzkowe, sprawdza się zarówno przy włosach krótszych, jak i także dłuższych. Grzywka współgra doskonale z fryzurką najmocniejszą w tym sezonie, a więc z long bobem.

Bardzo modną alternatywą jest oczywiście grzywka na boki. Jest to fryzura bardzo nonszalancka w stylu paryskim. Grzywka na boki wysmukla optycznie twarz oraz podkreśla nasze kości policzkowe. Grzywka cieniowana daje nam wiele możliwości stylizacyjnych, można ją czesać na jedną stronę oraz bawić się fryzurą. Przepięknie wygląda przy rozpuszczonych włosach, ale możemy ją nosić także do upięć różnego rodzaju. Grzywka może być gruba oraz równa albo też lekko pocieniowana i zakrywać całkowicie wysokie czoło czy też zasłaniać ją jedynie subtelnie. Jej kształt ostateczny warto dopasować do fryzury oraz także każdego rodzaju włosów. Przy cienkich włosach lepiej się sprawdzi grzywka na boki, przy grubych będzie wyglądać dobrze cieniowanie w stylu sześćdziesiątych lat.

Kolejne propozycje

Kolejną fryzurką retro, która się sprawdzi gdy mamy wysokie czoło, jest pixie cut. To bardzo mocne cięcie. Polega ono na skróceniu tyłu oraz także boków. Co więcej pozostawia się nieco dłuższą grzywkę. Pixie cut z miękką oraz dłuższą grzywką łagodzi znacznie rysy nasze twarzy i jednocześnie odwraca uwagę od bardzo dużego czoła. Świetnie także wygląda w duecie z kolorem zdecydowanym włosów. Mamy na myśli intensywną rudość czy też skandynawski blond.

Long bob z kolei jest fryzurką, którą już kilka lat temu pokochałyśmy i nie wskazuje nic na to, abyśmy chciały z niej zrezygnować w najbliższym czasie. Jest niezwykle dziewczęca, nonszalancka oraz lekka. Wygląda przepięknie na prostych, kręconych oraz także na podatnych włosach. Idealnie się nadaje do stylizowania fali oraz matowych fal. Long bob z tyłem wycieniowanym oraz bokami przedłużonymi jest jedną z odmian najmocniejszych tejże klasycznej fryzurki. Nie musimy wcale zakrywać wysokiego czoła grzywką, ponieważ long bob wygląda także świetnie z przedziałkiem znajdującym się pośrodku głowy.