Z czym łączyć czółenka na koturnie?

Czółenka na koturnie to idealne buty zarówno na wiosnę jak i lato. Podnoszą sylwetkę i wydłużają nogi. Dodadzą dodatkowych, często tak bardzo pożądanych centymetrów wzrostu, jednocześnie nie odbierając komfortu chodzenia. Dzięki temu możemy stawiać na nie przy codziennych obowiązkach, wyjściach do sklepu czy na spacer. To pozwala nam czuć się kobieco i elegancko podczas codziennych rutynowych czynności, co dodaje pewności siebie. To dlatego czółenka na koturnie uwielbia ogromna grupa kobiet- od najmłodszych do tych starszych. Buty te często wiążą się dla nas z miłymi wspomnieniami i żywimy do nich swego rodzaju sentyment. Często to właśnie był rodzaj butów, który był naszym pierwszym wysokim modelem w kolekcji obuwia. Gdy dziewczynki są jeszcze zbyt małe na noszenie obcasów a bardzo pragną od święta poczuć się dorosłe i kobiece, rodzice najczęściej pozwalają właśnie na założenie czółenek na koturnie zamiast obcasów. Są dużo wygodniejsze i nie tak problematyczne w chodzeniu jak początkowo są dla nas szpilki. Są też zdrowsze dla nóg i postawy ciała, dlatego od czasu do czasu możemy pozwolić dziewczynkom na takie modowe szaleństwa. 

Jakie czółenka na koturnie wybrać?

Przy wyborze czółenek po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na wysokość. Ten rodzaj butów ma dodawać nam centymetrów. Musimy się jednak zastanowić czy na pewno tego chcemy. Wysokie panie, które niekoniecznie chcą być jeszcze dużo wyższe, lecz lubią ten rodzaj obuwia i chcą wysmuklić nogi i sylwetkę powinny zdecydować się na koturny o minimalnej wysokości. Te niższe panie mogą zdecydować się już na cały wachlarz wysokości czółenek, ale najlepiej będą prezentować się w tych wysokich. Wiadomo jednak, że im więcej centymetrów mają nasze koturny tym mniej stabilnie będziemy na nich stać i choć jest to dość wygodny rodzaj obuwia, to nie można też przesadzić bo wygoda kiedyś się skończy. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest koturna. Zbyt miękki nie będzie wygodny, lecz przy zbyt twardym szybko nabawimy się odcisków. 

Z czym łączyć czółenka na koturnie, aby uzyskać przykuwający oko strój?

Czółenka na koturnie nadają się do wielu stylizacji w zależności od modelu jaki wybierzemy. Nie zastąpią nam jednak klasycznych szpilek, więc nie są dedykowane eleganckim strojom. Lepiej wpasują się w codzienne stylizacje, zwłaszcza do rozkloszowanych sukienek i spódnic a także klasycznych dżinsów. Jeśli chodzi o nakrycia wierzchnie, do których chcemy dopasować nasze buty na koturnie to zdecydowanie bardziej pasują do lekkich kurteczek niż do bluz i swetrów.