Z jakimi zabiegami można łączyć usuwanie zmarszczek?

Zmarszczki, które pojawiają się na naszej twarzy, szyi czy dłoniach są czasami powodem wielu kompleksów. Czujemy się wciąż młodzi, a nasza skóra zdradza nasz wiek. Czy można pozbyć się ich trwale bez używania skalpela? Naprzeciw tym potrzebom wychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Obecnie są one coraz bardziej popularne. Z czym można je łączyć, aby były dla nas bezpieczne?

Skąd biorą się zmarszczki?

Czas nie jest dla nas łaskawy. Niestety wraz z jego upływem nieuchronnie zmienia się także nasze ciało. Organizm nie produkuje już wystarczającej ilości elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. To wszystko sprawia, że skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Może też w wielu miejscach opadać, a w wielu miejscach powstają nieestetyczne bruzdy. Czy możliwe jest wypełnianie zmarszczek, aby stały się one mniej widoczne? Jakie zabiegi są wskazane, by pozbyć się ich na długi czas?

Jakie zabiegi są skuteczne w przypadku walki ze zmarszczkami?

Z pewnością słyszałeś o wielu różnych metodach pozbycia się bruzd z twarzy czy szyi. Jakie z nich są najlepsze? Tak naprawdę dobrym pomysłem może okazać się połączenie różnych zabiegów i metod walki ze zmarszczkami. Przyjrzyjmy się bliżej tym najskuteczniejszym rozwiązaniom.

Czym jest botoks i z czym można go łączyć?

Toksyna botulinowa jest skuteczna w przypadku walki ze zmarszczkami mimicznymi. Nawet niewielka ilość preparatu może spowolnić lub unieruchomić pracę mięśni w miejscu podania preparatu. Dzięki temu w łatwy sposób ujędrnisz skórę na czole, poprawisz wygląd okolic oczu czy też pozbędziesz się zmarszczek palacza. Botoks może także podnieść kąciki ust, przez co poprawi się owal twarzy. W celu osiągnięcia lepszego efektu toksynę botulinową można łączyć z mezoterapią igłową czy też z wypełniaczami kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy na zmarszczki

W wielu profesjonalnych klinikach wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym cieszy się niezwykłą popularnością. Jest to substancja, która jest obecna w naszym organizmie w naturalnej formie. Z wiekiem możemy odczuwać jego niedobór. Jest on wykorzystywany w wielu zabiegach, które pozwolą nam zachować młodość. Kwas hialuronowy nie tylko może poprawić owal naszej twarzy, ale także wygładzić nawet głębokie zmarszczki. Jest stosowany w zabiegach liftingujących, wolumetrii, mezoterapii igłowej, a także pozwala pozbyć się ubytków w skórze. Dzięki niemu możemy poprawić symetrię twarzy. Świetnie sprawdza się również w przypadku modelowania czy powiększania ust. Preparaty, które są stworzone na bazie kwasu hialuronowego, w bezpieczny sposób można łączyć z substancjami, które mają w składzie hydroksyapatyt wapnia, który pobudza produkcję kolagenu.

Jaki zabieg będzie dla mnie najbardziej skuteczny?

Każdy z nas jest inny, a więc ma różne potrzeby. Aby dobrać właściwie odpowiedni zabieg, który przyniesie oczekiwane przez nas efekty, konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Fachowiec określi stan naszej skóry i pomoże nam wybrać najskuteczniej metodę usunięcia oznak starzenia. Wypełnianie zmarszczek w klinice Fabskin Warszawa, to dobry pomysł na szybką poprawę swojego wyglądu w sposób bezpieczny i szybki. Zabiegi przynoszą długotrwałe efekty i nie wymagają okresu rekonwalescencji.