Zabawa w dom, czyli jakie zabawki warto wybrać?

Twoja pociecha uwielbia bawić się w dom? Zadbaj zatem, aby miała odpowiednie zabawki do tego celu. Podpowiadamy na które produkty warto zwrócić szczególną uwagę.

Zabawa w dom

W pewnym wieku dzieci bacznie przyglądają się poczynaniom dorosłych i na wszelkie sposoby próbują ich naśladować. Chodzi tutaj zarówno o naśladowanie zachowania rodziców czy starszego rodzeństwa, jak i też ubioru oraz wykonywanych czynności. Widząc jak mama z tatą gotują, dziecko również chce spróbować swoich sił w kuchni. Analogiczna sytuacja dotyczy sprzątania czy też prac w ogrodzie. Nic zatem dziwnego, że wśród maluchów zabawa w dom cieszy się tak dużą popularnością. W poniższym artykule podpowiemy jakie zabawki warto wybrać, aby zabawa w dom była możliwie jak najbardziej atrakcyjna.


Zabawkowe kuchnie i akcesoria


Ciężko wyobrazić sobie zabawę w dom bez możliwości gotowania. Na całe szczęście na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór gotowych zestawów kuchennych czy też pojedynczych zabawek do gotowania. Dzięki zabawkowej kuchni dziecko może w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach zapoznać się z podstawami dotyczącymi gotowania. Maluch na własnej skórze może przekonać się jak należy obchodzić się z garnkami, patelnią, kuchenkę czy też piekarnikiem.


Zabawkowe zestawy do sprzątania


Maluchy będą w stanie nadać realizmu zabawie w dom dzięki użyciu zabawkowego sprzętu AGD, który stanowi odpowiednik prawdziwych sprzętów, z jakich korzysta się w domu ( żelazko, odkurzacz, pralka ). Bardzo dużą popularnością cieszą się zabawkowe żelazka sprzedawane w zestawie z deską do prasowania. Gadżety tego typu imitują prawdziwy dźwięk wydawany przez żelazko i dają opcję ustawienia temperatury, sygnalizowaną zapalającymi się lampkami.
W kategorii zabawek do sprzątania polecić należy również zestawy do sprzątania oraz zabawkowe odkurzacze. Te drugie stanowią znakomity sposób na wprowadzenie dziecka w świat utrzymania porządku w domu w atrakcyjny sposób. Zabawkowe odkurzacze posiadają kręcące się elementy oraz naśladują dźwięk prawdziwego odkurzacza.


Zabawkowy dom


Kwintesencją zabawy w dom będzie zakup domku dla dzieci, który można umieścić zarówno w pokoju dziecka, jak i w ogrodzie. Domki dla dzieci za sprawą lekkiej, plastikowej (ale wytrzymałej konstrukcji) to przykład bardzo uniwersalnej zabawki ogrodowej (więcej zabawek ogrodowych możecie sprawdzić na przykład tutaj: https://www.ebajlandia.pl/Zabawki-ogrodowe-c15 ). Dzięki zabawkowym domkom dziecko będzie mogło poczuć się jak prawdziwy gospodarz. Maluch może wykorzystać domek do przechowywania swoich zabawek oraz wspólnego dokazywania z rówieśnikami.


Lalki i domki dla lalek


Zabawa w dom byłaby niekompletna bez lalek, domków oraz akcesoriów dla lalek. Dzięki lalkom chłopiec lub dziewczynka są w stanie wcielić się w różne postacie czy też członków rodziny. Oprócz tego opieka nad lalką pozwala rozwinąć w dziecku poczucie odpowiedzialności oraz empatię.