Zaszalej z fryzurą! Może zdecydujesz się na szare ombre?

Wyróżnij się za pomocą fryzury!

Włosy są urodowym atutem dużej ilości kobiet. Wiele pań dba o swoje kosmyki poświęcając dużo czasu na ich pielęgnowanie, układanie, farbowanie i upinanie. Za pomocą ciekawej fryzury można wyróżnić się z tłumu i skupić na sobie uwagę. Sposobów jest wiele – asymetryczne, odważne cięcia, ciekawe upięcia, używanie ozdób do włosów lub ufarbowanie ich na oryginalny kolor. Jednym z ciekawych sposobów farbowania włosów jest ombre, polegające na stopniowym przyciemnianiu lub rozjaśnianiu włosów. Jeżeli zależy ci na ciekawym efekcie, możesz zdecydować się na mniej tradycyjne rozwiązania i poprosić fryzjera o np. szare ombre. W takiej fryzurze z pewnością nie pozostaniesz niezauważona!

Szare ombre – jak wygląda?

Decydując się na szare ombre lub też ombre w jakimkolwiek innym kolorze, należy udać się do profesjonalnego, sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Wykonanie takiej koloryzacji, nie należy bowiem do łatwych zadań. Stopniowe rozjaśnianie koloru, tak, żeby powstało płynne, miękkie przejście wymaga dużego doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Ombre powstaje poprzez przechodzenie od najciemniejszego do najjaśniejszego (zazwyczaj, czasami tworzy się ombre od najjaśniejszego, do najciemniejszego odcienia, choć jest to zdecydowanie rzadko spotykany wariant) odcienia. I tak, w przypadku szarego, zaczyna się zazwyczaj od czerni na czubku głowy, a kończy na srebrno-siwych końcówkach. Tutaj warto wspomnieć, że ombre lepiej prezentuje się na włosach dłuższych, na których można swobodnie robić płynne przejście między poszczególnymi odcieniami.

Nie bój się eksperymentować!

Chcesz zmienić swoją fryzurę, ale boisz się, że ostateczny efekt nie będzie zgodny z twoimi oczekiwaniami? Pamiętaj, że włosy odrastają, a nietrafiony kolor zawsze można z powrotem przefarbować. Dla wielu kobiet zmiana fryzury jest ciekawym doświadczeniem, pozwalającym jeszcze lepiej wyrażać siebie. Jeśli więc marzy ci się ombre, grzywka, asymetryczne cięcie lub złote refleksy – nie bój się spróbować! Zmiany są potrzebne, bo pozwalają nam lepiej poznawać siebie. Znajdź dobry salon fryzjerski, omów z fryzjerem jaki efekt cię interesuje i ewentualnie zapytaj o poradę. Może się bowiem zdarzyć, że twój typ włosa nie będzie dobrze wyglądał przy np. krótkich włosach. Decydując się na koloryzację, podpytaj o późniejsze dbanie o włosy. Dzięki wskazówkom i poradom od fryzjera będziesz w stanie zadbać o swój kolor w taki sposób, by jak najdłużej pozostał on intensywny, głęboki i wyrazisty, bez efektu wypłowienia i zmatowienia kosmyków.