Zdrowe stopy to podstawa !

Właściwie każdy, chociaż są grupy osób szczególnie narażonych na problemy ze stopami.

Kto musi szczególnie dbać o stopy ?

Każdy kto pracuje na stojąco, osoby uprawiające sport, osoby z nadwagą, dzieci i dorośli z wrodzonymi lub nabytymi wadami stopy. Wszystkie te osoby narażone są na różnego rodzaju problemy z układem ruchowym, w którym zdrowa stopa jest podstawą. Nie można lekceważyć nawet drobnych problemów ze stopami. Niewielki dyskomfort może z czasem przerodzić się w poważne schorzenie, często trudne bądź wręcz niemożliwe do całkowitego wyleczenia lub korekty. Zdrowiem stóp zajmuje się mało znana gałąź medycyny – podologia. Wkładki ortopedyczne to prawdopodobnie pierwsza rzecz, którą poleci specjalista podiatra. Nie znaczy to wcale, że do używania ich konieczna jest wizyta lekarska. Wkładki ortopedyczne nie tylko można, ale powinno używać się profilaktycznie. Nawet krój najdroższych, markowych butów nie uwzględni indywidualnej budowy stopy. Tak naprawdę każda stopa jest inna i powinniśmy wziąć to pod uwagę.

Jak wybierać wkładki ortopedyczne ?

Wkładki, które mają zniwelować zmęczenie, poprawić komfort stania lub chodzenie oferowane są we wszystkich większych sklepach z obuwiem i hipermarketach. Nie są to jednak wkładki ortopedyczne z prawdziwego zdarzenia. Wkładki powinny być dokładnie dopasowane do konkretnej stopy. Takie wkładki można zamówić w podiomed.pl. Każdy klient, który trafi do podiomed.pl przechodzi kilkuetapowe badania. Stopy są oglądane i mierzone, specjalne urządzenia analizuje sposób chodu, a lekarz współpracując z technikiem wykonującym wkładki ortopedyczne dobiera je tak, aby skorygowały ewentualną wadę i nie dopuściły do jej powiększenia. W gabinetach podiomed.pl wszystko można załatwić za jedną wizytą. Po badaniu i dobrze wkładek wykonywane sa one na poczekaniu i klient może w nich opuścić gabinet.

Jakie są rodzaje wkładek ortopedycznych ?

Mogą one korygować różne wady, takie jak haluksy, pourazowe zmiany w stopach, płaskostopie i zniekształcenia spowodowane noszeniem niewłaściwego obuwia. Są również specjalne wkładki ortopedyczne przeznaczone dla osób uprawiających konkretne sporty – bieganie, lekkoatletykę, kolarstwo, tenisa. Kolejny rodzaj wkładek ortopedycznych dedykowany jest osobom pracującym w pozycji stojącej bądź dużo przemieszczającym się podczas pracy. Jeszcze inne polecane są seniorom, u których występują zmiany chorobowe spowodowane podeszłym wiekiem. Jedno jest pewne – za cenę średniej jakości sportowego obuwia stosując właściwie dobrane wkładki ortopedyczne można zapewnić sobie wygodę i zdrowie.