Żel aloesowy Holika – wielofunkcyjny kosmetyk

Żel aloesowy Holika – uniwersalny kosmetyk, który musisz mieć!

Większość kosmetyków posiada konkretne zastosowanie. Istnieją jednak produkty, które są w stanie spełnić szereg różnorodnych zadań i zasługują na miano kosmetyków uniwersalnych. Wśród takich produktów znajduje się żel aloesowy Holika, który w swoim składzie posiada aż 99% czystego soku aloesowego. Jakie zastosowania może mieć ten wielofunkcyjny produkt? Przede wszystkim można go używać jako serum do włosów, nawilżające i zabezpieczające końcówki. Świetnie się sprawdzi również jako dodatek do innych produktów (oleje, odżywki, serum itd.). W takiej sytuacji należy go stosować w proporcjach jeden do jednego z innym produktem.

Ponadto, żel aloesowy Holika może być używany jako krem nawilżający, żel łagodząco-chłodzący np. po podrażnieniu skóry słońcem albo goleniem, a także jako kosmetyk mający na celu zniwelowanie cieni i worków pod oczami. Żel aloesowy doskonale się sprawdzi również jako balsam do ciała lub krem do rąk lub stóp. Generalnie żel na bazie aloesu zdecydowanie jest kosmetykiem wielofunkcyjnym. Dlatego polecamy eksperymentować z używaniem go, ponieważ prawdopodobnie uda ci się znaleźć dla niego nowe zastosowanie, zgodne z twoimi potrzebami.

Aloes – składnik, o ogromnym znaczeniu

W składach różnych kosmetyków można znaleźć przeróżne substancje aktywne, składniki i chemiczne dodatki. Jednak w przypadku żelu aloesowego skład jest bardzo prosty, a główną rolę odgrywa po prostu aloes. W produkcie od Holika Holika można znaleźć przede wszystkim sok aloesowy, ekstrakt z cantella asiatica, ekstrakt z pędów bambusa oraz ekstrakt z ogórka. Dzięki takiemu prostemu, naturalnemu składowi produkt jest wielofunkcyjny i bezpieczny. Może być stosowany na skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień lub alergii. Sukcesem tego produktu jest wysoka zawartość aloesowego soku, który odpowiada za prawidłowe i dogłębne nawilżenie skóry.

Sam aloes jest bardzo ciekawą rośliną, o mięsistych, grubych liściach. Można go wykorzystywać w celach leczniczych, kosmetycznych i spożywczych. Ze względu na swoje kojące działanie, doskonale łagodzi poparzenia. Dodatkowo, aloes wspomaga gojenie się ran – okłady z aloesu można stosować na wszelkiego rodzaju rozcięcia, otarcia itd. Jeżeli chodzi o kosmetyki, to ekstrakt lub sok z aloesu można znaleźć w różnego rodzaju produktach, dedykowanych różnym cerom i rodzajom włosów. Spożywczo aloes najczęściej można znaleźć w różnego rodzaju napojach. Specyficzny, przyjemny smak sprawia, że produkty z aloesem cieszą się dużą popularnością.