Zimny blond – jak wygląda, komu pasuje ?

Zimny blond to kolor, który jest na topie od lat, jednak nie każda kobieta będzie wyglądać w nim dobrze. Dlatego, zanim zdecydujesz się na metamorfozę, sprawdź, czy jest Ci z nim do twarzy. Komu pasuje zimny blond i jak dokładnie ten kolor wygląda? Wszystkie informacje znajdziesz w poniższym artykule.

Jak wygląda zimny blond?

Zimny blond ma bogatą paletę odcieni. Najpopularniejsze odmiany to tony platynowe, mroźne, perłowe, a także siwe. Ten odcień blondu, w odróżnieniu od blondu ciepłego, cechuje mniejsza tendencja do żółknięcia, przy czym bardzo ważna jest bardzo pielęgnacja. Włosy w tym kolorze wymagają specjalnego traktowania — warto zaopatrzyć się w fioletowe szampony, a także odżywki, dzięki którym zimny odcień zostanie z nami na dłużej. Oczywiście nie są to preparaty do stosowania na co dzień. Tu lepiej sprawdzą się produkty emolientowo-humektanowe lub z proteinami, które nie tylko świetnie nawilżają, ale także natłuszczają włosy. W składzie kosmetyków do włosów blond nie powinny znajdować się jedynie miód oraz cynamon, ponieważ mogą one nadać kosmykom żółtą barwę.

Komu pasuje zimny blond?

Zanim zdecydujesz się na radykalną zmianę, sprawdź, czy pasuje Ci zimny blond.

Na ten kolor mogą zdecydować się posiadaczki jasnej karnacji o różowych tonach, te o żółtych zdecydowanie powinny go unikać. W zimnych refleksach do twarzy jest kobietom, które mają zielone, niebieskie, ciemnobrązowe lub czarne oczy. Panie z piwnymi oczami powinny tego koloru unikać.

Zimny blond najłatwiej uzyskać na naturalnym kolorze włosów wpadających w chłodne tony.

Jak uzyskać zimny blond?

Zimny blond, podobnie jak popielaty i platynowy, uzyskuje się przez mocne rozjaśnienie włosów, na które następnie nakłada się toner (ma on pozbawić włosy żółtych tonów). Taki zabieg warto wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, tym bardziej, jeśli jesteś posiadaczką ciemnych włosów. Warto także zadbać, aby przed rozjaśnieniem włosy były w dobre kondycji, ponieważ tego typu zabiegi są mocno wyniszczające.

Uzyskanie zimnego blondu w domowych warunkach jest trudne do uzyskania, zdarza się bowiem, że włosy potrzebują nawet kilkukrotnego rozjaśniania i tonowania. Jeśli wcześniej były farbowane na ciemniejszy odcień, niezbędna może okazać się również dekoloryzacja.

Zimny blond — farba

Jeśli chcesz uzyskać idealnie zimny blond, musisz zadbać o odpowiednią farbę. Musi być ona wysokiej jakości, a jej skład powinien być starannie skomponowany i wzbogacony o ochronne i pielęgnujące formuły, olejki oraz ekstrakty. Oprócz farby potrzebować będziesz oksydantu (najlepiej wybrać rekomendowany przez producenta farby) oraz pędzelka i miseczki.

Jeśli chcesz pofarbować włosy na stałe – wybierz farbę permanentną. Jeśli zależy Ci tylko na ochłodzeniu już obecnego blondu – najlepiej sprawdzi się farba ton w ton, czyli półtrwała. Pamiętaj, że bardzo ważny dla efektu koloryzacji jest wyjściowy kolor włosów — jeśli są zbyt ciemne, konieczne może się okazać wstępne rozjaśnienie włosów. Jeśli po rozjaśnianiu pojawią się żółte włosy, nie martw się — kolor wystarczy stonować.