Dlaczego warto kupić perfumy Tom Ford?

Są perfumy, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Do takich należą te tworzone przez markę Tom Ford. Te zapachy są komponowane tak, aby wyróżniały się na tle innych i by już od pierwszej nuty zapachowej było wiadomo, kto jest ich autorem. Jeśli wahasz się, czy kupić perfumy Tom Ford, to podpowiadamy – zdecydowanie tak! Oto powody, dla których warto je mieć w swoim zestawie zapachów.

Kreatywne podejście do „projektowania” zapachu

Tom Ford zaczynał swoją karierę od projektowania ubrań. Jego kreacje – dla kobiet i mężczyzn – zawsze były bardzo przekorne. Przykładowo: garnitury jego autorstwa zawsze miały pięć, a nie, jak w klasycznej wersji, cztery guziki. Nieszablonowe podejście do estetyki i piękna przełożyło się także na tworzone przez niego zapachy.

Perfumy marki Tom Ford zaskakują oryginalnymi akcentami. Nie brakuje w nich ani gorzkich, ani słodkich, pudrowych, kwiatowych czy korzennych nut. To bogactwo zapachów układa się jednak w spójną całość. Zapachy od tej amerykańskiej marki są wysublimowane i idealnie wyważone. Dlatego można się w nie ubierać tak jak w najdroższe kreacje od Toma Forda.

Synonim luksusu

Masz słabość do ekskluzywnych gadżetów i lubisz markowe ubrania? Oznacza to jedno – perfumy Tom Ford pasują do Ciebie jak ulał. I nie chodzi tylko o ich cenę.

Po pierwsze – te zapachy to misternie „zaprojektowane” receptury. Dziś pracują nad nimi wybitni perfumiarze i mistrzowie swojego rzemiosła, aby we flakonach sygnowanych logo Tom Ford mogły znaleźć się zapachowe arcydzieła. Zanim powstanie konkretna kompozycja, testowane są aromaty dziesiątek olejków eterycznych pochodzących z różnych stron świata. Wszystko po to, aby móc na własnej skórze i na „własnym nosie” przekonać się, czym jest perfumiarski luksus.

Po drugie, same flakony tych perfum są modnymi, efektownymi gadżetami. Mają prostą, minimalistyczną formę, a niektóre z nich także głębokie, wyraziste kolory. To ekskluzywne „dekoracje”, które ozdobią każdą łazienkę czy toaletkę.

Innowacyjne połączenia zapachowe – perfumy, które wyprzedziły swoją epokę

Perfumy Tom Ford są cenione nie tylko przez miłośników, ale też przez znawców zapachów. Dowodem na to jest nagroda FIFI Awards.

Od 1973 roku The Fragrance Foundation przyznaje ją tym twórcom perfum, którzy wykazują się kreatywnym podejściem do tworzenia kompozycji zapachowych. Marka Tom Ford otrzymała nagrodę FIFI Awards za zapach Grey Vetiver. To perfumy w metalicznym flakonie, w którym ukrywa się nowotarskie połączenie szafranu z rześkim kwiatem pomarańczy i mocno drzewną wetywerią.

Perfumy Tom Ford to także lżejsze kompozycje inspirowane włoskim la dolce vita i zmysłowe, cięższe, nieco mroczne mieszanki. W tych drugich głównymi bohaterami są m.in. dymne nuty czarnej trufli i czarne orchidee. Marka ta tworzy także kompozycje będące mistrzowskim połączeniem bardzo charakternych, skórzanych aromatów z zamszem i z balsamicznym drewnem bursztynowym.

Luksusowy, oryginalny i śmiały zapach? Takie będą perfumy Tom Ford. Dzięki wyjątkowej kompozycji możesz się wyróżniać, podkreślać nutami zapachowymi swoje stylizacje i robić na innych obłędne wrażenie.