Jak wybrać ubranko dla psa?

Ubranka dla psów stają się coraz bardziej popularne, nie tylko ze względu na względy estetyczne, ale również z uwagi na ich praktyczne zastosowanie. Psia odzież chroni przed zimnem, deszcze i wiatrem, zapewniając czworonogowi komfort cieplny. Jak wybrać ubranko dla psa? Zobacz nasz poradnik.

Czy psy potrzebują ubranek?

Jeszcze niedawno widok psa w ubranku wzbudzał zdziwienie, ponieważ wiele osób uważało to za zbędny luksus. Tak naprawdę psia odzież była przeznaczona głównie dla małych raz i często służyła bardziej jako ozdoba niż funkcjonalne wyposażenie. Natomiast dziś widok psa w ubranku już nikogo nie dziwi. Ludzie zdali sobie sprawę z tego, że psia odzież to nie tylko stylowy dodatek, ale praktyczne rozwiązanie, które zapewnia komfort i bezpieczeństwo pupilowi.

Chociaż psy posiadają naturalną ochronę w postaci sierści, to jednak ubranko dla psa jest niezbędne w niektórych sytuacjach. Przyda się, gdy temperatura jest niska przede wszystkim u czworonogów o krótkiej lub cienkiej sierści. Ubrania np. kombinezony, kurtki czy sweterki dla psów, chronią futrzanych przyjaciół przed wychłodzeniem i zapewni komfort podczas spacerów. Z kolei płaszcze i kurtki przeciwdeszczowe będą odpowiednie w deszczową pogodę, chroniąc pupila przed przemoczeniem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubranko dla psa?

Wybierając ubranko dla psa, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników:

Rozmiar

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego ubranka jest określenie rasy i wielkości psa. W sklepach dostępne są ubrania dla czworonoga w różnych rozmiarach i krojach, dopasowanych do różnych ras psów. Ważne jest, aby ubranko nie było zbyt ciasne ani zbyt luźne. Powinno ono swobodnie przylegać do ciała psa, nie krępując jego ruchów, a tym samym nie powodując dyskomfortu.

Pogoda

Ubranko należy dobrać do panujących warunków pogodowych oraz aktywności psa. Na zimę sprawdzą się ciepłe kurtki i kombinezony, które ochronią psa przed zimnem i wilgocią. Na deszczowe dni odpowiednie będą płaszcze przeciwdeszczowe. Z kolei jesienią doskonale sprawdzą się sweterki dla psów. Niezależnie od tego, na jaki element garderoby dla futrzanego przyjaciela się zdecydujesz, pamiętaj, że musi on zapewnić komfort pupilowi podczas spacerów.

Materiał

Ogromne znaczenie ma także materiał, z którego wykonane są ubranka, ponieważ decyduje to o komforcie pupila. Najlepszym rozwiązaniem są wszelkie elementy garderoby, wykonane z naturalnych materiałów.

Funkcjonalność

Ubranko dla psa powinno być nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Dobrze jest, aby posiadało ono elementy odblaskowe, które zapewnią psu bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku. Przydatne mogą być również kieszenie, do których można schować drobne przedmioty, takie jak klucze lub smakołyki.

Pamiętaj, że nie wszystkie psy lubią nosić ubranka. Jeśli Twój pupil protestuje lub czuje się niekomfortowo, nie należy go do tego zmuszać. Warto również zadbać o odpowiednie przygotowanie psa do noszenia wszelkich elementów psiej garderoby, aby pupil traktował ubranie jako coś normalnego.