Kim jest Sylwia Banasik? [wiek, Instagram]

Sylwia Banasik to polska aktorka musicalowa i dubbingowa, a także wokalistka jazzowa. Przez pewien czas związana była z warszawskim Studiem Accantus, jednak we wrześniu ubiegłego roku artystka odeszła ze Studia. Powody jej decyzji są szokujące. Jeśli jesteście ciekawi, co się stało, czytajcie dalej.

Kim jest Sylwia Banasik?

Sylwia Banasik urodziła się w 994 roku w Warszawie. Jest absolwentką wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz musicalu na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Studiowała również w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie saksofonu.

Jest laureatką programu telewizyjnego Od przedszkola do Opola (2004), wielu konkursów wokalnych dla dzieci, a także wielu konkursów muzycznych (zajęła m.in. I miejsce w Konkursie Pamiętajmy o Osieckiej w Sopocie, następnie otrzymując wyróżnienie na gali finałowej w Warszawie, zajęła również I miejsce w konkursie musicalowym ArtBem na Festiwalu FAMA).

Banasik współpracowała z warszawskim teatrem Rampa na Targówku, gdzie debiutowała, oraz z Teatrem Muzycznym Roma. W Gliwickim Teatrze Muzycznym zagrała rolę Wednesday w musicalu Rodzina Addamsów, a w Teatrze Muzycznym w Poznaniu postać Kochanki Perona w musicalu Evita.

Śpiewała partie wokalne Belli w polskiej wersji filmu Disneya pt. Piękna i Bestia. Jest odtwórczynią roli Marii Vetsery w koncercie musicalowym Afera Mayerling.

Przez pewnie czas związana była z warszawskim Studiem Accantus. W 2020 roku zdecydowała się jednak odejść z grupy, co wytłumaczyła w następujący sposób:

Powodem mojej rezygnacji jest brak zgody na proponowane warunki współpracy, kreowanie wizerunku Studia niezgodnie z rzeczywistością, pracę pod presją i w stresie oraz inne powody, które, póki co wolałabym zachować dla siebie.Jest jednak coś, czego nie mogę przemilczeć i przykro mi, że muszę o tym pisać publicznie. Ingerowanie w życie prywatne i naruszanie najważniejszej dla mnie wartości, czyli rodziny. Pytania ze strony reżysera między innymi o to, jak długo zamierzam karmić piersią, bo to wpływa na naszą współpracę, albo jak wiele dzieci zamierzam posiadać, jest dla mnie zatrważające i poniżające.

Obecnie artystka związana jest z Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

Sylwia Banasik – Instagram

Sylwia Banasik prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ sylwia_banasik.smulska. Aktualnie jej profil obserwuje 30,1 tysiąca użytkowników tego serwisu.