Jak dbać o włosy średnioporowate?

Włosy mogą być niskoporowate albo wysokoporowate, ale jest jeszcze coś pomiędzy nimi – włosy średnioporowate. Każdy rodzaj włosów wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Włosy średnioporowate są bardziej wrażliwe, przesuszone. Mogą być nawet łamliwe, a końcówki rozdwojone. Nie mają też blasku. Przyczyn tego jest wiele i najczęściej nie są to przyczyny naturalne, dlatego dbanie o nie w odpowiedni sposób jest konieczne, aby tę porowatość zmniejszyć i poprawić stan włosów.

Pielęgnacja włosów średnioporowatych

Średnioporowate naturalnie mogą być, co najwyżej włosy kręcone. Najczęściej jednak przyczyny tego są inne. Zwiększona porowatość może być skutkiem stosowania nieodpowiednich kosmetyków lub też nadmiernego stylizowania włosów za pomocą lokówek czy prostownic. Wysoka temperatura generowana przez urządzenia nie wpływa pozytywnie na włosy, więc przy częstym stylizowaniu należy bezwzględnie pamiętać o stosowaniu kosmetyków wspomagających regenerację włosów.

W pielęgnacji włosów średnioporowatych najważniejsze jest dążenie do przywrócenia równowagi PEH. Aby włosy były zdrowe i mocne, muszą mieć odpowiednią ilość protein, czyli białek, emolientów i humektantów, które dbają o nawilżenie i połysk. Dlatego należy stosować kosmetyki zawierające te właśnie składniki. Warto jednak pamiętać, by oleje stosować z umiarem. Włosy średnioporowate nie wymagają znacznego natłuszczania. Jednak raz w tygodniu warto zastosować kosmetyk z olejkiem. Za to bez myślenia o umiarze można stosować kosmetyki proteinowe oraz humektantowe. Proteiny uzupełniają we włosach niedobory, a humektanty zapewniają odpowiednie nawilżenie. Na pewno warto też sięgać po kosmetyki z silikonami do włosów. We włosach porowatych trzeba zamknąć łuski, a silikony robią to idealnie. Dzięki temu włosy stają się gładkie  i pełne blasku. Niestety dogłębnie struktury włosów silikon nie naprawi, ale będą wyglądały znacznie lepiej.

Jakie kosmetyki stosować do włosów średnioporowatych?

W sklepie Anwen jest mnóstwo różnorodnych kosmetyków. Należy więc czytać dobrze etykiety. Jednak w sklepie internetowym zdecydowanie łatwiej znaleźć odpowiednie kosmetyki, gdyż są podzielone na kategorie. W sklepie Anwen znajduje się kategoria z kosmetykami do włosów średnioporowatych. Znajdziesz w niej naturalne kosmetyki ze składnikami roślinnymi, które idealnie zadbają o Twoje włosy. Substancje chemiczne z kosmetyków także mają wpływ na stan włosów, w tym ich porowatość, dlatego stosowanie naturalnych kosmetyków jest najlepszym rozwiązaniem dla ich zdrowia i wyglądu.

Znajdziesz u nas szampony, odżywki, maski i inne kosmetyki do stosowania przed, po myciu, na noc lub podczas stylizacji włosów. Choć z olejami nie można przesadzić, warto robić to regularnie, raz w tygodniu. Dlatego oferujemy również kosmetyki z olejami. Oleje najlepiej nakładać na noc, od góry do dołu włosów. Można stosować je na sucho i na mokro. Oleje należy zostawić na włosach na ok 2 godziny lub na noc, a później zmyć odżywką emulgującą i umyć włosy szamponem. Kosmetyki do wyboru znajdziesz tutaj:  sklepanwen.pl/kategoria/kosmetyki-do-wlosow-srednioporowatych.